UZMAN PSİKOLOG MURAT ARGIŞ: PSİKOLOJİK SORUNLAR VE BOŞANMA SÜREÇLERİ ÜZERİNE BİLGİLER VERDİ
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • UZMAN PSİKOLOG MURAT ARGIŞ: PSİKOLOJİK SORUNLAR VE BOŞANMA SÜREÇLERİ ÜZERİNE BİLGİLER VERDİ
37 okunma

UZMAN PSİKOLOG MURAT ARGIŞ: PSİKOLOJİK SORUNLAR VE BOŞANMA SÜREÇLERİ ÜZERİNE BİLGİLER VERDİ

ABONE OL
Şubat 9, 2024 08:34
UZMAN PSİKOLOG MURAT ARGIŞ: PSİKOLOJİK SORUNLAR VE BOŞANMA SÜREÇLERİ ÜZERİNE BİLGİLER VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzman Psikolog Murat Argış, 11 yıldır psikoloji alanında çalışıyor ve özellikle adli psikolojiye odaklanmış durumda. Hacettepe Üniversitesi’nde lisans, Ufuk Üniversitesi’nde yüksek lisans ve devam eden doktora eğitimi ise 9 Eylül Üniversitesi’nde alınmış. Boşanma arabuluculuğu ve adli psikoloji üzerine uzmanlaşan Argış, özellikle boşanma süreçlerinde karşılaşılan duygusal zorluklara odaklanmış durumda.

Argış, boşanma sürecinde en sık yaşanan problemler arasında duygusal zorlanmanın ve iletişim kopukluğunun geldiğini belirtiyor. Boşanma sürecinde, çiftler arasında uzlaşma konusunda yaşanan sorunlar ve özellikle öfke duygusunun belirgin olduğunu vurguluyor.

Mesleki kariyerinin zor yanlarına değinen Argış, insanların duygusal tepkileri ve beklentileriyle baş etmenin zorluğunu dile getiriyor. Boşanma sürecinde, çiftlerin ilişkilerine yaptıkları yatırımların, beklentilerin gerçekleşmemesi durumunda ortaya çıkan hayal kırıklığı ve öfkenin yönetilmesinin zor olduğunu ifade ediyor.

Argış, mesleki kariyerinde en keyif aldığı tarafın ise çocuklu ebeveynlerin boşanmalarında çocuğun daha sağlıklı bir ortamda yaşamasına katkıda bulunabilme fırsatı olduğunu belirtiyor. Ayrıca adli durumlarda, çocukların tanık veya mağdur olarak bulunmaları durumunda, onların ruh halini anlayarak daha etkili bir destek sağlamanın kendisini mutlu ettiğini ifade ediyor.

Argış, işiyle ilgili hedeflerinin Türkiye’de boşanma arabuluculuğu ve adli psikoloji alanındaki eksiklikleri fark ederek bu alanda daha profesyonel bir şekilde hizmet verebilmek olduğunu belirtiyor.

Son olarak, Argış izleyicilere meslektaşlarına ve insanlara, duygusal zorluklarla baş etmek için objektif bir perspektif benimsemelerini ve her zaman bir çözüm bulunabileceğine inanmalarını öneriyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.