MALİ MÜŞAVİR SERDAR ŞENAY’DAN VERGİ DÜNYASINDA YOL HARİTASI: GENÇLER İÇİN BİLİNÇLENME ÇAĞRISI
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • MALİ MÜŞAVİR SERDAR ŞENAY’DAN VERGİ DÜNYASINDA YOL HARİTASI: GENÇLER İÇİN BİLİNÇLENME ÇAĞRISI
74 okunma

MALİ MÜŞAVİR SERDAR ŞENAY’DAN VERGİ DÜNYASINDA YOL HARİTASI: GENÇLER İÇİN BİLİNÇLENME ÇAĞRISI

ABONE OL
Şubat 9, 2024 08:12
MALİ MÜŞAVİR SERDAR ŞENAY’DAN VERGİ DÜNYASINDA YOL HARİTASI: GENÇLER İÇİN BİLİNÇLENME ÇAĞRISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mali müşavirlik mesleğinin Türkiye’deki önemine dikkat çeken Serdar Şenay, vergi sistemleri ve iş dünyasındaki dinamiklerin nasıl birbirini etkilediğini anlattı. Mali müşavirlik mesleğinin, devlet, şirket ve vatandaş arasında köprü görevi üstlendiğini belirten Şenay, bu mesleğin iş dünyası için kritik bir rol oynadığını ifade etti.

Genç neslin mali müşavirlik konusundaki bilgi eksikliğine vurgu yapan Şenay, dijital platformlarda popüler olan konuların genellikle vergi boyutlarının göz ardı edildiğini söyledi. Bu noktada gençlerin mali müşavirliğin detaylarına dair bilinçlenmeleri ve eğitim almalarının önemine işaret etti.

Serdar Şenay, destekleyici kuruluşların gençlere mali müşavirlik konusunda rehberlik etmesinin gerekliliğini vurguladı. Sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla gençlerin bilinçlendirilmesi ve sektöre kazandırılması için STK’ların önemli bir rol oynadığını söyledi.

Türkiye’deki mali müşavirlik sistemi ile Avrupa’daki farklılıklara da değinen Şenay, Avrupa’da mali müşavirlerin kotalı çalıştığını ve belli bir kapasiteye sahip olmaları gerektiğini belirtti. Bu konuda Türkiye’nin vergi sistemi ve mali müşavirlik sorumluluklarına dair kıyaslamalar yaparak, sektördeki değişimleri anlattı.

Serdar Şenay, genç girişimcilere mali müşavirlik süreçleriyle ilgili önemli tavsiyelerde bulundu. Bütçe planlaması ve maliyet hesaplamalarının iş dünyasında başarının temelini oluşturduğunu belirterek, genç girişimcilerin iş kurma kararı almadan önce bu prensipleri göz önünde bulundurmaları gerektiğini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.