KBB UZMANI DR. MURAT İÇLI, VERTİGO VE KULAK BURUN BOĞAZ UZMANLIĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • KBB UZMANI DR. MURAT İÇLI, VERTİGO VE KULAK BURUN BOĞAZ UZMANLIĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
115 okunma

KBB UZMANI DR. MURAT İÇLI, VERTİGO VE KULAK BURUN BOĞAZ UZMANLIĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

ABONE OL
Şubat 9, 2024 09:11
KBB UZMANI DR. MURAT İÇLI, VERTİGO VE KULAK BURUN BOĞAZ UZMANLIĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Operatör Doktor Murat İçli, kulak burun boğaz ve başboy cerrahisi uzmanı olarak tanıtıldı. Dr. İçli, 1992 yılında tıp fakültesini bitirdikten sonra 5 yıl pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra kulak burun boğaz uzmanlığı eğitimini tamamlamış ve 2022 Temmuz ayında Sağlık Bakanlığı hastanelerinden emekli olmuştur. Emeklilik sonrasında İstinye bölgesinde kendi muayenehanesini açarak hizmetlerine devam etmektedir.

Kulak burun boğaz uzmanlarının geniş bir yaş grubuna hizmet verdiğini belirten Dr. İçli, özellikle çocukluk döneminden başlayarak yetişkinlere kadar birçok hastalığın tedavisi ve ameliyatlarını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Çocuklarda sıkça rastlanan bademcik ve geniz eti enfeksiyonlarına vurgu yaptı.

Video içerisinde vertigo (baş dönmesi) konusuna da değinen Dr. İçli, vertigonun genellikle düzensiz uyku, stres ve yoğun iş temposu gibi faktörlerden kaynaklandığını açıkladı. Tedavi yöntemleri arasında ilaç tedavisi ve özel manevraların yanı sıra dinlenme, gürültülü ortamlardan uzak durma gibi önlemler önerdi. Ayrıca, vertigonun genellikle geçici bir durum olduğunu ve hastaların dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında bilgi verdi.

Dr. İçli, mesleğinin zorluklarından bahsederek eğitim süresinin uzunluğu, maddi külfetin yüksek olması ve sürekli olarak güncel kalmak zorunda olmanın zorluklarını vurguladı. Ancak, hastalarının iyileşmesi ve manevi tatminin motivasyon kaynakları olduğunu belirtti.

Video, pandemi ve deprem gibi zorlu süreçlerde sağlık çalışanlarının fedakarlıklarına da değinerek, Dr. İçli’nin meslektaşlarına ve sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.