HAZİNE DİREKTÖRÜ OĞUZHAN TANIŞ’IN BAŞARILI KARİYER HİKAYESİ
130 okunma

HAZİNE DİREKTÖRÜ OĞUZHAN TANIŞ’IN BAŞARILI KARİYER HİKAYESİ

ABONE OL
Şubat 10, 2024 10:57
HAZİNE DİREKTÖRÜ OĞUZHAN TANIŞ’IN BAŞARILI KARİYER HİKAYESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin önde gelen bir şirketinin hazine direktörlüğünü üstlenen Oğuzhan Tanış, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından bankacılık kariyerine adım atan Tanış, dört yılını yurt dışındaki bankalarda geçirerek uluslararası deneyim kazandı.

Geçmişteki deneyimlerinden edindiği bilgi birikimiyle Türkiye’nin önde gelen bir şirketinin hazine direktörlüğü görevini üstlenen Tanış, 18 yıllık bankacılık kariyerinin 8 yılını hazine yönetimi alanında geçirmiştir. Bu süre zarfında, mevzuat konularından bilanço yönetimine, alacak riski yönetiminden nakit akışı yönetimine kadar geniş bir yelpazede hizmet vermiştir.

Oğuzhan Tanış, hazine direktörlüğü görevini sadece finansal yönetimle sınırlı bırakmamış, aynı zamanda şirketin üretim, satış, pazarlama ve algı yönetimi gibi çeşitli alanlarında da etkili bir rol oynamayı hedeflemektedir. Bu çerçevede, kendini sürekli olarak geliştirme ve farklı alanlarda deneyim kazanma amacında olan Tanış, geleceğe dair geniş bir perspektife odaklanarak kariyerine yeni yönler katmayı planlamaktadır.

Tanış, mesleki başarının temelinde merak, finansal literatüre hakimiyet, takım çalışmasına uygunluk, doğru soruları sorma yeteneği ve yüksek özgüvenin bulunduğunu vurgulamıştır. Bu noktada, genç meslektaşlara ve gelecekte bu alanda kariyer yapmayı düşünenlere, sürekli öğrenmeye açık olmalarını, sorular sormaktan çekinmemelerini, doğru insanları bulmalarını ve güçlerinin yettiği ölçüde çok çalışmalarını tavsiye etmektedir.

Oğuzhan Tanış’ın kariyer hikayesi, gençler ve finans sektörüne ilgi duyan herkes için ilham verici bir öykü olmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.