TUĞBA ÇAKIL’IN İNSAN KAYNAKLARI VE GİRİŞİMCİLİKTEKİ İLHAM VERİCİ YOLCULUĞU
115 okunma

TUĞBA ÇAKIL’IN İNSAN KAYNAKLARI VE GİRİŞİMCİLİKTEKİ İLHAM VERİCİ YOLCULUĞU

ABONE OL
Şubat 10, 2024 10:38
TUĞBA ÇAKIL’IN İNSAN KAYNAKLARI VE GİRİŞİMCİLİKTEKİ İLHAM VERİCİ YOLCULUĞU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son “Ceylan ile İşkolik” bölümünde, Action Capital’in kurucu ortağı ve İK danışmanı Tuğba Çakıl, dikkat çekici kariyer yolculuğunu paylaştı ve başarılı bir girişimci olma sürecini anlattı.

Tuğba, sözlerine lise yıllarındaki eğitimiyle başladı ve ardından üniversite için İstanbul’a taşındığını belirtti. Lisans ve yüksek lisans derecelerini İstanbul’da tamamladıktan sonra profesyonel dünyaya adım attı. İnsan kaynakları alanına duyduğu ilgi, üniversite yıllarında fark edilir hale gelmiş ve çeşitli departmanlarda çalışarak iş dünyasına dair kapsamlı bir anlayış geliştirmiştir.

Tuğba’nın kariyerindeki dönüm noktası, muhasebe departmanında başlamış olsa da, insan kaynaklarına duyduğu tutkuyu kararlılıkla ifade etmesiyle aynı şirket içinde bu alana geçişi oldu. Bu geçiş, 15 yıllık bir sürecin başlangıcını işaret etti.

Kurumsal kariyerinde önemli başarılar elde ettikten sonra Tuğba, yeni bir meydan okumaya ihtiyaç duydu. Bu farkındalık, kendi şirketi Action Capital’i kurma kararı almasına yol açtı. Finans alanında uzman bir ortak ile bir araya gelerek şirketi kuran Tuğba, kendi işini yönetmenin getirdiği mutluluğu ve doyumu vurguladı.

Tuğba ayrıca, üniversite öğrencilerine rehberlik etme konusundaki taahhüdünü paylaştı. Deneyimlerinden yola çıkarak, öğrencilerin güçlü yönlerini ve tercihlerini anlamalarına yardımcı olmayı amaçlayan projelere imza attığını belirtti. Üniversitelerde ders verme ve öğrencilere rehberlik etme çabaları, genç profesyonellerin gelecekteki kariyerlerine yönlendirilmesine olan bağlılığını gösteriyor.

Action Capital şu anda çeşitli İK hizmetleri sunmaktadır. Tuğba, özellikle ticari ve KOBİ şirketlerinin İK departmanlarını güçlendirmeye odaklanmaktadır. Finans alanında deneyime sahip olan ortağı ise sermaye piyasaları ve iç denetim gibi Türkiye’nin ekonomik manzarasındaki kritik alanlarda uzmanlaşmıştır.

Tuğba Çakıl’ın hikayesi, gelecekteki profesyoneller ve girişimciler için ilham verici bir örnek teşkil ederek, kişisel ve profesyonel başarıya ulaşmada azim, özgünleşme ve tutkunun önemini vurgulamaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.