BİR EKSTREM SPOR: SUADİYE PATEN OKULU KURUCU VE BAŞ ANTRENÖRÜ OZAN SADIKOĞLU İLE SOHBET
140 okunma

BİR EKSTREM SPOR: SUADİYE PATEN OKULU KURUCU VE BAŞ ANTRENÖRÜ OZAN SADIKOĞLU İLE SOHBET

ABONE OL
Ocak 9, 2024 14:40
BİR EKSTREM SPOR: SUADİYE PATEN OKULU KURUCU VE BAŞ ANTRENÖRÜ OZAN SADIKOĞLU İLE SOHBET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hoş geldiniz Sayın Sadıkoğlu. Suadiye Paten Okulu’nun kuruluşundan ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

2013 yılında Suadiye Paten mağazasıyla paten sektörüne giriş yaptık. Ürün tedariki ve eğitim hizmetleri vermeye başladık. Ardından Suadiye Paten Okulu ve İstanbul Paten Sporları kulübüyle İstanbul’un genelinde eğitim hizmetlerimizle büyümeye devam ettik. Tekerlekli Paten ve Artistik Buz Pateni branşlarında birçok sporcu yetiştirip yerel ve uluslararası birçok müsabakada derece ve ödül aldık.

Hangi yaş gruplarına eğitim veriyorsunuz?

4 yaş itibarıyla dileyen herkes katılabilir. Sadece çocuklar ve gençler değil, özellikle son yıllarda 55,60 yaşlarında eğitimlere katılan öğrencilerimiz epey artış göstermekte.
Eğitimleriniz nerede veriliyor?

Eğitim lokasyonlarımız İstanbul’da hemen hemen birçok yerde. Örneğin Kartal, Tuzla, Maltepe, Suadiye, Beşiktaş, Sarıyer, Göktürk vs. Buz derslerimiz ise Silivrikapı, Zeytinburnu ve Gebze Olimpik pistlerde veriliyor.


Paten sporlarının kişiye faydaları nelerdir?

Genel olarak paten sporlarının faydaları şunlardır:

Fiziksel yetenekleri geliştirir.

Sosyal iletişimi kuvvetlendirir.

Birçok kas grubunu birlikte çalıştırır.

Sıkılaşma için idealdir.

Örneğin tekerlekli paten açık havada yapıldığından bol oksijen ve yüksek efor ile birlikte fazla kilolardan ve yağlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Özellikle belirtmek isterim ki özellikle Avrupa ülkelerine göre ülkemizde bu sporlara geç başlıyoruz. Vücut ve denge gelişimine büyük faydası olduğundan erken yaşlarda başlanılması çok önemli.
11. yılınız için neler söylemek istersiniz?

2024 yılında 10. yılımızı geride bırakıyoruz. Bu süreçte öncü bir kurum olmamızı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle uzman eğitmen kadromuza, kıymetli öğrencilerimize, sporcularımıza ve değerli velilerimize teşekkür ediyorum.

Geleceğe dair hedefleriniz nelerdir?

Temel gayemiz bu sporları her yaş grubundan birçok kitle ile buluşturabilmek, ülkemize başarılı sporcular kazandırmaya devam etmek… Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu röportaj için teşekkür ederiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.