FAVORITES GROUP, INC. KURUCUSU ALPER SAĞLAM ANLATIYOR…
124 okunma

FAVORITES GROUP, INC. KURUCUSU ALPER SAĞLAM ANLATIYOR…

ABONE OL
Ocak 11, 2024 10:44
FAVORITES GROUP, INC. KURUCUSU ALPER SAĞLAM ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Favorites Group, Inc.’in kurucusu Alper Sağlam, teknoloji dünyasındaki başarı hikayesini paylaştı. İşkolik bir girişimci olan Sağlam, geçmişinden günümüze uzanan serüveni anlatarak, Favoritan’ın yaratılma sürecini ve gelecek hedeflerini paylaştı.

Alper Sağlam, 83 İstanbul doğumlu olup, bilgisayar sektörüne çocukluktan itibaren ilgi duymuştur. Babası Aleaddin Tahsin Sağlam’ın İstanbul’da bilgisayar distribütörlüğü yapmasıyla, teknolojiyle iç içe bir çocukluk geçirmiştir. İlk olarak 90’lı yıllarda Commodore 64’lerle tanışan Sağlam, bilgisayar dünyasına olan merakını ve ilgisini her geçen gün artırmıştır.

Bilgisayar sektöründeki tecrübesini işletmecilikle birleştiren Sağlam, Sirkeci’deki Vakıf Han ve Doğubank’taki Percom mağazalarında çalışarak sektördeki bilgisini artırmıştır. Kendi işini kurduğu dönemde, bilgisayar alış satış, teknik servis ve internet kafe işletmeciliği yaparak sektörde adını duyurmuştur.

2013 yılında sinema eleştirmenliği yaptığı Oscar Favorite internet sitesiyle dijital dünyaya adım atan Sağlam, bu alandaki yeteneğini ortaya koymuştur. 2018’de ise “All Favorite Movies” adlı tamamen İngilizce altyapı ile hizmet veren internet sitesiyle kullanıcılara dünya sinemasından filmleri oylama ve favori filmlere dair öneriler sunmuştur.

Son olarak, ABD merkezli kurduğu Favorites Group, Inc. Şirketinin bir ürünü olan; Google Play, App Store ve kendi internet sitesi üzerinden hizmet veren Favoritan ile kullanıcılarına favori olan her şeyi keşfetme, oylama ve paylaşma imkanı sunan bir platform olarak hizmet vermektedir.

Gelişim sürecinden bahseden Sağlam, kullanıcı geri bildirimlerinin, Favoritan’ın geleceğini şekillendirdiğini ve buna dayanarak platformlarını daha da geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Sağlam, şirketinin şu an için yatırım almadığını, ancak Amerika’da bir pazar bulabileceklerine inandığını ve bu yönde adımlar attıklarını söyledi. Favoritan; B2B (Business-to-Business) ve B2C (Business-to-Consumer) alanlarında eğlence/sosyal ağ/veri kategorilerinde yer almakta.
Alper Sağlam, Favoritan’ın başarı hikayesini paylaşırken, şirketin geleceğine dair büyük planları olduğunu ve 2024 yılı içerisinde Amerika’da daha etkili bir konuma ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.