ABEŞ YÖNETİM DANIŞMANI HANDE ABEŞ ANLATIYOR…
90 okunma

ABEŞ YÖNETİM DANIŞMANI HANDE ABEŞ ANLATIYOR…

ABONE OL
Şubat 13, 2024 09:23
ABEŞ YÖNETİM DANIŞMANI HANDE ABEŞ ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Abeş Yönetim Danışmanlığı’nın sahibi Hande Abeş, kendisi ve kariyeri hakkında bilgileri paylaştığı bir röportajda izleyicilerle buluştu. 1973 doğumlu olan Hande Abeş, Ankara Fen Lisesi mezunu ve ORT Doğu Teknik Üniversitesi endüstri mühendisliği mezunudur. Kariyerine endüstri mühendisi olarak otomotiv sektöründe adım atan Abeş, uzun yıllar Tofaş ve daha sonra Aptiv (eskiden Delf) gibi global şirketlerde önemli pozisyonlarda görev aldı.

Abeş, 21 yıl boyunca Aptiv’te mühendislik müdürlüğü görevini üstlendikten sonra, kendi danışmanlık firmasını kurarak sektöre yön vermeye başladı. Endüstri mühendisliğinin geniş uygulama alanlarına vurgu yapan Hande Abeş, özellikle üretim süreçlerinin tasarımından ürünlerin industrialize edilme aşamalarına kadar birçok alanda deneyim kazandığını belirtti.

Kendi kariyerini ve sektördeki gelişmeleri anlatan Hande Abeş, özellikle Yalın danışmanlık konusunda uzmanlaştığını ve bu alanda birçok projeye imza attığını ifade etti. Yalın danışmanlık kapsamında fabrikaların büyütülmesi, volüm artışı, yatırımların hayata geçirilmesi gibi konularda çalışmalar yapan Abeş, aynı zamanda organizasyonel gelişim üzerine de önemli projelerde yer aldığını söyledi.

Gelişen teknoloji ve dijitalleşme çağında endüstri mühendislerine seslenen Hande Abeş, üretimi seven, organizasyonel ve liderlik becerilerine sahip olan mühendislerin bu alanda başarılı olabileceğini vurguladı. Ayrıca, endüstri mühendisliğinin sadece teknik değil, aynı zamanda insan psikolojisini anlama, organizasyona bütünsel bakma ve fayda sağlama fırsatı sunduğunu belirtti.

Hande Abeş, Türkiye’deki endüstri mühendisliği alanındaki bilgi birikiminin uluslararası alanda da geçerli olduğunu düşündüğünü ifade ederek, gelecekte uluslararası projelerde yer almayı hedeflediğini dile getirdi. Abeş, işini seven, bilgi sahibi ve öğretmeye istekli olan mühendislerin bu alanda başarılı olabileceğini ve sektöre önemli katkılar sağlayabileceğini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.