ATLAS İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI KURUCUSU GÜLCAY GÜL’ÜN KOÇLUK YOLCULUĞU
88 okunma

ATLAS İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI KURUCUSU GÜLCAY GÜL’ÜN KOÇLUK YOLCULUĞU

ABONE OL
Şubat 13, 2024 09:01
ATLAS İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI KURUCUSU GÜLCAY GÜL’ÜN KOÇLUK YOLCULUĞU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ATLAS İnsan Kaynakları Eğitim Danışmanlığı’nın kurucusu Gülcay Gül, işkolik programında Selin Ceylan’ın konuğu oldu. Gülcay Gül, kariyer ve yaşam koçluğu alanında 25 yıllık kurumsal deneyimine sahip bir isim olarak öne çıkıyor.

Koçluk kavramını, “soru sorma sanatı” olarak tanımlayan Gül, çocukluk döneminde başlayan soru sorma alışkanlığının, zamanla eğitim sistemimizde bırakıldığını ve bu durumun soru sormaktan kaçınmaya neden olduğunu vurguluyor. Bu durumun, insanların kendini kısırlaştırmasına ve konuşma becerilerini azaltmasına yol açtığını belirten Gül, koçluk ile bu alışkanlıkları genişleterek kişilerin kendini anlamasına yardımcı olduklarını ifade ediyor.

Gülcay Gül, kendi hayatında yaşadığı zorlukları aşarken edindiği deneyimlerle kariyer ve yaşam koçluğunu bir araya getirerek ATLAS İnsan Kaynakları Eğitim Danışmanlığı’nı kurduğunu paylaşıyor. Özellikle gençlere ve geleceğin liderlerine destek olmayı amaçlayan Gül, kendi öğrendiği bilgileri aktararak insanların gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Gül, koçluk sürecinde genellikle 5-6 hafta sonra değişim görmeye başlandığını belirtiyor. Kendi yaşadığı deneyimlerle koçluk alanında birçok tekniği benimseyen Gül, özellikle işitsel hafızanın geliştirilmesi, hedef belirleme, hızlı okuma ve anlama gibi konularda çalışmalar yürütüyor. Ayrıca, müziğin dil öğrenme sürecini kolaylaştırdığını ve okuma esnasında hayal kurmanın anlama yeteneğini artırdığını vurguluyor.

Geleceğe dair planlarına değinen Gülcay Gül, geleceğin liderlerine kendi öğrendiklerini aktarmayı ve onların gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Kendini sürekli geliştirmeyi ve değişim yaratmayı amaçlayan Gül, koçluk alanındaki başarılarını keyif alarak sürdürmeye devam ediyor.

Kariyer ve yaşam koçluğu alanında bir uzman olarak Gülcay Gül, koçluğun sadece sertifika almakla değil, kişinin kendini tanıma niyeti ve içten gelen bir motivasyonla gerçekleştiğini vurguluyor. Referansların önemine değinen Gül, koç olabilmek için dış gözlemlerin, başkalarının ihtiyaçlarını anlama yeteneğinin ve deneyimlerin büyük öneme sahip olduğunu belirtiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.