YILDIRIM GÜNGÖR’DEN DEPREM ÖNLEMLERİNİ ANLATAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
93 okunma

YILDIRIM GÜNGÖR’DEN DEPREM ÖNLEMLERİNİ ANLATAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

ABONE OL
Şubat 15, 2024 11:57
YILDIRIM GÜNGÖR’DEN DEPREM ÖNLEMLERİNİ ANLATAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Jeoloji mühendisi ve afet gönüllüsü Dr. Yıldırım Güngör, depremlere karşı alınması gereken önlemleri anlatarak toplumu bilinçlendiriyor. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Güngör, uzun yıllardır doğal afetlerle ilgili çalışmalar yürütüyor ve bu konuda kamuoyunu bilinçlendirme misyonunu üstleniyor.

Güngör, son yaşanan depremlerle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bir televizyon programında konuşan Güngör, özellikle yapı denetimi konusundaki eksikliklere dikkat çekti ve yapısal önlemlerin önemini vurguladı. Ayrıca, deprem sırasında panik yapmanın zararlı olduğunu belirterek, binaların sağlamlığının düzenli olarak kontrol edilmesi gerektiğini ifade etti.

Güngör, İstanbul’un zemininin büyük çoğunluğunun sağlam olduğunu belirtti ve paniğin önlenmesi için bilinçli bir yaklaşımın benimsenmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, doğru yapılan binaların deprem sırasında daha az hasar gördüğünü ve zeminin sağlamlığının önemine dikkat çekti.

Toplumun deprem bilincini artırmak amacıyla çeşitli platformlarda konuşmalar yapan Güngör, insanların depreme karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini ve alınacak basit önlemlerin hayat kurtarabileceğini vurguluyor.

Güngör’ün açıklamaları, deprem riski altında bulunan bölgelerde yaşayan vatandaşlar tarafından dikkatle takip ediliyor. Bilinçli bir toplum oluşturmak için yapılan bu tür bilgilendirme çalışmalarının önemi her geçen gün artıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.