Yeminli Mali Müşavirlerin Sektöre Sağlayacağı Faydalar Masaya Yatırıldı
60 okunma

Yeminli Mali Müşavirlerin Sektöre Sağlayacağı Faydalar Masaya Yatırıldı

ABONE OL
Şubat 8, 2024 15:09
Yeminli Mali Müşavirlerin Sektöre Sağlayacağı Faydalar Masaya Yatırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin sektöre sağlayacağı önem ve faydaların tartışıldığı bir röportaj gerçekleşti. Efektif Denetim Yeminli Mali Müşavirlik’ten Sayın Ümit Erkan’ın katıldığı röportajda, mesleğin işlevi ve kariyerine dair çarpıcı detaylar paylaşıldı.

Sayın Ümit Erkan, İstanbul Üniversitesi’nde maliye bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisansını aynı üniversitenin muhasebe denetimi bölümünde aldığını ve on yıl kadar vergi müfettişliği yaptıktan sonra Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarını geçerek özel sektöre geçtiğini belirtti.

Yeminli Mali Müşavirlerin, devlet adına mali belgelerin doğruluğunu kontrol etme gibi kritik görevleri olduğunu vurgulayan Erkan, bu mesleğin kamu hizmeti gibi sınıflandırıldığını ve yemin etmenin önemine dikkat çekti.

Röportajda, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ile Yeminli Mali Müşavirler arasındaki farklar da ele alındı. Yeminli Mali Müşavirlerin, daha fazla yetkiye sahip olduğu ve devlet adına belgelerin doğruluğundan sorumlu olduğu ifade edildi.

Mevcut ekonomik koşullarda firmalara önerilerde bulunan Erkan, özellikle varlık barışı gibi vergisel avantajlardan bahsetti. Türkiye’deki firmaların, yurt içi ve yurt dışındaki kaynaklarını varlık barışıyla sisteme dahil ederek önemli fırsatlar elde edebileceklerini belirtti.

Röportaj, Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin önemi ve sektöre sağladığı katkılar hakkında kapsamlı bir bilgi sunarken, gelecek perspektifinde firmalara tavsiyelerde bulunarak mesleğin önemini bir kez daha vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.