VASKÜLER TEDAVİ UZMANI DR. OSMAN FEHMİ BEYAZAL İLE KALP VE DAMAR CERRAHİSİ ÜZERİNE DETAYLI SOHBET
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • VASKÜLER TEDAVİ UZMANI DR. OSMAN FEHMİ BEYAZAL İLE KALP VE DAMAR CERRAHİSİ ÜZERİNE DETAYLI SOHBET
290 okunma

VASKÜLER TEDAVİ UZMANI DR. OSMAN FEHMİ BEYAZAL İLE KALP VE DAMAR CERRAHİSİ ÜZERİNE DETAYLI SOHBET

ABONE OL
Şubat 16, 2024 15:26
VASKÜLER TEDAVİ UZMANI DR. OSMAN FEHMİ BEYAZAL İLE KALP VE DAMAR CERRAHİSİ ÜZERİNE DETAYLI SOHBET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kariyer Yolculuğu ve Uzmanlık

Rize doğumlu Dr. Beyazal, tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı ve kalp ve damar cerrahisi alanında uzmanlık aldı. Daha sonra Ankara Türkiye’de ileri eğitim alarak yüksek lisans derecesini elde etti. Daha sonra İstanbul’a taşınan Dr. Beyazal, şu anda İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde kalp ve damar cerrahisi uzman doktor olarak görev yapıyor.

Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Ayrımı

Röportaj, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi arasındaki kritik ayrımı ele aldı. Dr. Beyazal, kardiyolojinin tanı ve medikal tedavilerle ilgilendiğini, kalp damar cerrahisinin ise cerrahi müdahaleleri içerdiğini açıkladı. Kardiyolojide anjiyoplasti, balon genişletme ve stent yerleştirme gibi prosedürler yaygınken, kalp damar cerrahisi arteriyel tıkanıklıklar için bypass ameliyatları gibi daha kapsamlı müdahalelere odaklanır.

Kalp ve Damar Cerrahisinin Kapsamı

Dr. Beyazal, kalp damar cerrahisi uzmanları tarafından gerçekleştirilen çeşitli prosedürleri detaylı bir şekilde anlattı. Arteriyel tıkanıklıklar için yaygın bir müdahale olan bypass ameliyatları üzerinde duruldu, bu ameliyatlarla kalbin kan akışının restore edilmesi amaçlanır. Röportaj, kalp kapaklarının onarımları ve değişimleri, genişleme veya sızıntı durumlarına odaklanan konuları da içeriyordu. Aort anevrizma ameliyatları, zayıflamış damar duvarlarının onarıldığı bir diğer konuydu. Kalp nakilleri, nadir ancak hayati bir prosedür olup, son aşama kalp yetmezliği olan hastalara umut oluştururken, yapay kalp destek sistemleri de konuşulan konular arasında yer aldı.

Kalp ve Damar Cerrahisindeki Zorluklar ve Yaşam Tarzı

Dr. Beyazal, kalp ve damar cerrahisinin doğasında bulunan zorluklara vurgu yaptı. Belirsiz çalışma saatleri, acil ameliyatlar ve kalp nakil prosedürlerinin yoğunluğu, mesleğin derin bir bağlılık gerektirdiği yönler olarak tartışıldı. Zorluklara rağmen, Dr. Beyazal, işini severek yapmanın, hastaların refahına katkıda bulunmanın getirdiği memnuniyetin önemini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.