UZAKYOL GEMİ KAPTANI DOĞAN DOĞRUÖZ’ÜN DENİZCİLİK HAYATI VE MESLEK PAYLAŞIMLARI!
184 okunma

UZAKYOL GEMİ KAPTANI DOĞAN DOĞRUÖZ’ÜN DENİZCİLİK HAYATI VE MESLEK PAYLAŞIMLARI!

ABONE OL
Ocak 10, 2024 10:36
UZAKYOL GEMİ KAPTANI DOĞAN DOĞRUÖZ’ÜN DENİZCİLİK HAYATI VE MESLEK PAYLAŞIMLARI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizcilik sektörünün deneyimli isimlerinden biri olan Doğan Doğruöz, kariyeri ve denizciliğe dair değerli paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. 1971 yılında Niğde’de doğan Doğruöz, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1994 yılında denizcilik sektöründe aktif olarak görev yapmaya başlamıştır.

Yaklaşık 30 yıllık denizcilik kariyerinde devlet gemilerinden özel sektöre geçiş yapan Doğruöz, Türk bayraklı ve yabancı bayraklı birçok gemide uluslararası seferlere katılmıştır. İDO’da iç hatlarda, şehir hatları gemilerinde ve konteyner gemilerinde kaptanlık görevini üstlenmiştir.

Doğruöz, video söyleşisinde denizcilik mesleğinin zorlu yönlerine ve meslek seçimiyle ilgili deneyimlerine değinmiştir. Ayrıca, uluslararası seferlerde geçen günlerini ve gemiye binip uzun süreli seyahatlerde nasıl kriz yönetimi yaptığını anlatmıştır.

Gemi kaptanının deneyim ve liderlik gerektiren bir pozisyon olduğunu vurgulayan Doğruöz, denizcilik mesleğinin aynı zamanda bir yaşam biçimi olduğuna dikkat çekmiştir. Denizde geçen uzun süreli kontratlar nedeniyle gemideki ekip arasında kuvvetli bir dayanışma ve iletişim gerektiğini belirtmiştir.

Denizcilik mesleğinin psikolojik dayanıklılık, sürekli gelişime açıklık, çok dilli iletişim becerisi ve ekip çalışması gerektiren özelliklerle şekillendiğini ifade eden Doğruöz, genç denizcilerin uluslararası sefere çıkarken yeşil pasaport taleplerini de gündeme getirmiştir.

Uzakyol gemi kaptanı Doğan Doğruöz’ün denizcilik hayatı ve meslek paylaşımları, denizcilik sektörüne ilgi duyanlar için önemli bir kaynak niteliğindedir. Onun deneyimleri, genç meslektaşlarına rehberlik etme ve denizcilik mesleğini daha geniş bir kitleye tanıtma amacını taşımaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.