Türk Beyin Cerrahından Dördüncü Kez Rekor: Prof. Dr. Uğur Türe, Uluslararası Derginin Kapağında!
106 okunma

Türk Beyin Cerrahından Dördüncü Kez Rekor: Prof. Dr. Uğur Türe, Uluslararası Derginin Kapağında!

ABONE OL
Şubat 19, 2024 09:27
Türk Beyin Cerrahından Dördüncü Kez Rekor: Prof. Dr. Uğur Türe, Uluslararası Derginin Kapağında!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyaca ünlü Türk Beyin Cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe, geliştirdiği ameliyat tekniği ile dünyanın en prestijli bilimsel dergisi olarak kabul edilen ‘Journal of Neurosurgery’nin kapağında 4’üncü kez yer aldı. Türe, beynin farklı bölgelerindeki lezyonların başarılı bir şekilde çıkarılabilmesi için geliştirdiği ameliyat teknikleriyle alanındaki en saygın dergilerden biri olan ‘Journal of Neurosurgery’ dergisinin kapağında önemli bir başarı elde etti.

İlk kez 2004’te hocası Prof. Dr. Gazi Yaşargil ile birlikte derginin kapağında yer alan Prof. Dr. Uğur Türe, 2016 ve 2021 yıllarında geliştirdiği yeni ameliyat teknikleriyle tekrar kapağa taşındı. Ocak 2024 sayısının kapağıyla bir kez daha dördüncü kez bu prestijli derginin kapak makalesine imza attı.

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Uğur Türe’nin geliştirdiği yeni cerrahi teknik, beyin ve beyincik arasından yapılan ameliyatlar sırasında kullanılan yöntemlerden farklı olarak damarları koruyarak beyine zarar vermemeyi amaçlıyor. Bu teknikle ameliyat sonrası olası komplikasyonlar minimize edilirken, hastaların beyinleri daha az zarar görüyor ve iyileşme süreçleri hızlanıyor.

Prof. Dr. Türe, yeni tekniğini önce laboratuvarında test ederek geliştirmiş ve ardından klinik uygulamalarda kullanarak başarısını kanıtlamıştır. Beyin cerrahisi alanında büyük bir etki yaratan Türe, aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi bünyesinde kurduğu beyin laboratuvarında ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmacıların eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.