TANJU ZERRİN EDU BRIDGE HAKKINDA KONUŞTU…
103 okunma

TANJU ZERRİN EDU BRIDGE HAKKINDA KONUŞTU…

ABONE OL
Eylül 19, 2023 14:13
TANJU ZERRİN EDU BRIDGE HAKKINDA KONUŞTU…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konuğumuz eğitimci Tanju Zerrin Hoş geldiniz bize Kendinizden bahseder misiniz Tabii ki adım Tanju Zerrin Almanca öğretmeniyim gerçekte ama eğitim sektöründe faal olarak çalışıyorum uzun yıllardır toplamda 21 yıl oldu eğitimle alakalı işte dershanecilik onun dışında yurt dışı eğitim gibi faaliyetlerde bulundum şu anda hala da devam etmekteyim. Tebrikler Başarılarınızın devamını diliyoruz. Bu sektöre ilginiz

eğitimi yani gençliğimden beri çok ilgi duyuyorum ve insanlara bir şey öğretmeyi seviyordum. O yüzden eğitimci olmaya karar verdim Almanca öğretmenliğini okudum ama onda çok kendimi ifade edemediğimi gördüm daha fazla insana ulaşmam gerekiyordu. O yüzden Yurtdışı Eğitim alanına girdim bu şekilde insanlar daha faydalı olacağını düşünüyordum. Aslında öyle de oldu birçok öğrenciyi kariyer sahibi yapmış oldum bu anlamda. Evet bu şekilde sektöre girmiş oldum harika verdiğiniz hizmetlerden çalışma alanlarından biraz daha detaylı bahseder misiniz projeleriniz nelerdir? Bizim projelerimiz şöyle daha çok Tabii ki lisans yüksek lisans eğitimlerine yerleştirmeye. Onun dışında farklı ülkelerde mesleki eğitimler yani üniversite okuyamayacak öğrenciler için de imkanlar yaratıyoruz Bunlar şu an özellikle Almanya’da ve Kanada’da mevcut. Onun dışında mesleki eğitimi olup. Ama yurt dışında yine çalışma ya da farklı alanlarda kendilerini bir yer edinmek isteyenler için de faaliyetlerimiz mevcut onlara da yine destek olmaya çalışıyoruz. Yurt dışına gitmeleri orada eğitimlerinde tamamlamaları ya da iş bulma konusunda da yardımcı oluyoruz daha çok yurt dışı ağırlıklı mı sizin eğitim? Yani %99 öyle diyelim

Bize çok az dışından Türkiye’de okumak için gelen öğrenci sayısı oluyor o yüzden o alanda çok böyle faal olduğunuzu söyleyemem. Peki en önde gelen özelliklerini nelerdir? Şimdi bizim en önemli önde gelen özelliğimiz birincisi. Biz öğrenci odaklı çalışıyoruz. Bu ne demek? Öğrencilerle birebir irtibatta olup onların ne istediklerini anlayıp ve onlara göre de bir çözüm bulmak yani burada biz tamamen para kazanma amaçlı değil daha çok öğrencinin mutlu olabileceği bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla hem öğrenci hem velisi ile beraber oturup konuşuyoruz onlara bir yol haritası çiziyoruz ve bu yolda da onları yurt dışına gönderiyoruz. Onun dışında yine biz yedab dediğimiz bütün acentaların bağlı olduğu yurt dışı eğitim derneğimiz var biz oraya bağlıyız onlar da sürekli bizi deniyor işte eğitim kalitelerimizi ölçüyorlar. Dolayısıyla biz yine bu anlamda güvenilir acen logosu ile Faaliyet gösteriyoruz bizim yani en büyük özelliklerimiz daha böyle bir samimi bir ortam içerisinde güzel bir yol haritası oluşturup onları yurt dışına göndermek çok güzel firmanız hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Tabii firma Gerçi edu briç olarak biz 2019 yılında bu firmayı kurduk ama ndan öncesinde farklı firmalara sahiptim onları daha sonra devrettim ama sonuç olarak en son şu an devam ediyoruz.

2019’dan beri tamamen öğrencileri işte Almanya Kanada İngiltere ya da İrlanda Avustralya gibi Farklı ülkelerde lisans yüksek lisans dil eğitimi mesleki eğitimler gibi bunlar. Şöyle mesela Almanya için söylersek orada dediğimiz mesleki okullar var bu okullarda farklı bölümler seçebiliyorsunuz mesela Madencilik üzerine ya da ne bileyim bu uçuş uçak havalimanlarındaki kulelerde. Çalışmak isteyen arkadaşlar için eğitimler var işte eğer hostesliği var. Onun dışında İnşaat alanıyla ilgilenenler için inşaat teknikerliği Mekatronik işte Otomotiv ile alakalı alanlar aşçılık gibi mesleki eğitimler mevcut. Peki Geleceğe dair firmanızın ve sizin vizyonunuzdan hedeflerinizden bahseder misiniz? Hedeflerimiz şöyle aslında biz birçok okulla yani özel okullarla irtibat halindeyiz ve onlarla farklı iş projeleri geliştiriyoruz onların öğrencilerine nasıl bir daha kaliteli eğitim verebiliriz yurt dışından eğitimcileri davet ediyoruz. Türkiye’ye onlar okullarda öğrencilerle buluşuyorlar onlara belli yol gösteriyorlar. Onun dışında daha çok artık Hani meslekî anlamda da bir şeyler olarak yapmaya çalışıyoruz yani yurt dışına çalışmak isteyen orada bir staj olabilir iş imkanı olabilir onlara yönelik de yeni projelerimiz var onlarla alakalı da ortağım Atilla Bey var onunla beraber bu projelerde çalışıyoruz. Tamamen yurt dışı ile alakalı hedefleri olan orada bir gelecek kurmak isteyenler için bir alternatif kapıyız öyle diyelim.

Almak isteyen kişilere tavsiyeniz nedir? Hangi özelliklere sahip olmaları gerekir. Öncelikle insan ilişkileri iyi olan işte yabancı dil mutlaka bilen ve eğitim konusunda istekli ve hani insanların bu yolla bir şeyler kazanabileceğine inanmış insanlarla çalışmayı tercih ediyoruz. O yüzden ucundan da olsa eğitimle alakalı ve yabancı dili özellikle İngilizce ve Almanca biliyor olmaları bizim için avantaj bu kişilerle bizim için bizimle beraber her zaman çalışabilirler son olarak izleyicilere iletmek İstediğiniz bir mesajınız var mı? Tabii ki biz bu işi en baştan beri güvenilir acenta olma yolunda hep yol aldık bu anlamda da bütün adımlarınızı. Buna göre yaptık o yüzden biz hiçbir şekilde burada hani öğrenciye bir şey sunmak için sunmuyoruz mutlaka onun istekleri ve hedefleri bizim için çok değerli o yüzden o doğrultuda hep planlarımızı yapıyoruz o yüzden edu briç. Bu anlamda öğrencinin dostu bir acente diyebiliriz bir köprü oluşturmaya çalışıyoruz. Bugünkü konuğumuz eğitimci Tanju zerrindi sevgili seyirciler Sağlıklı ve mutlu günler dileriz tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.