SIR KRİMİNAL KURUCU ORTAĞI MEHMET ŞEN’DEN ÖZEL GÜVENLİK VE ADLİ İNCELEME HİZMETLERİ HAKKINDA DETAYLI RÖPORTAJ
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • SIR KRİMİNAL KURUCU ORTAĞI MEHMET ŞEN’DEN ÖZEL GÜVENLİK VE ADLİ İNCELEME HİZMETLERİ HAKKINDA DETAYLI RÖPORTAJ
106 okunma

SIR KRİMİNAL KURUCU ORTAĞI MEHMET ŞEN’DEN ÖZEL GÜVENLİK VE ADLİ İNCELEME HİZMETLERİ HAKKINDA DETAYLI RÖPORTAJ

ABONE OL
Aralık 15, 2023 09:04
SIR KRİMİNAL KURUCU ORTAĞI MEHMET ŞEN’DEN ÖZEL GÜVENLİK VE ADLİ İNCELEME HİZMETLERİ HAKKINDA DETAYLI RÖPORTAJ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güvenlik ve adli inceleme alanında öncü bir firma olan Sirius Kriminal, kurucu ortağı emekli emniyet müdürü Mehmet Şen’in katılımıyla gerçekleşen bir video röportajında, sunduğu hizmetler ve gelecek vizyonunu detaylarıyla paylaştı. Mehmet Şen, 25 yıl boyunca Türkiye’de ve yurtdışında emniyetin farklı birimlerinde görev almanın yanı sıra, Birleşmiş Milletler’e bağlı olarak Kosova’da da önemli görevler üstlendiğini belirtti.

2020 yılında emekli olduktan sonra, Mehmet Şen’in, trafik ve adli güvenlik alanlarında uzmanlaşmış ekibiyle bir araya gelerek kurduğu Sirius Kriminal, birikmiş tecrübelerini özel sektöre taşıma amacı güdüyor. Firmanın odak noktası, uzun yıllara dayanan deneyim ve uzmanlıklarını adli inceleme, kriminoloji ve güvenlik alanlarında etkili bir şekilde kullanmak.

Sirius Kriminal, olay yeri inceleme, trafik, patlayıcı maddeler, yangın, adli belge inceleme, balistik, adli bilişim, siber güvenlik, adli tıp, ses-görüntü iyileştirme ve analizi, kripto para soruşturmaları gibi alanlarda danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunuyor. Mehmet Şen, şirketin Türkçe ve İngilizce olarak verdiği eğitimlerin yanı sıra, özellikle adli fotoğrafçılık ve suç soruşturmaları eğitimlerine vurgu yaptı.

Mehmet Şen, emniyet alanında uzun yıllar çalışmış biri olarak, güvenilirlik, gizlilik, ve bilgi saklama yeteneğinin önemine vurgu yaptı. Sirius Kriminal, özel eğitimler ve danışmanlık hizmetleriyle sektöre nitelikli profesyoneller yetiştirmeyi hedefliyor. Şirketin gelecek vizyonu arasında, Türkiye’de özel sektörde kriminolojiyi ileri taşımak ve küresel bir marka haline gelmek bulunuyor.

Mehmet Şen, güvenlik ve adli inceleme alanına ilgi duyan herkesin bu işi yapabileceğini ancak belirli bir eğitim ve tecrübenin gerektiğini belirtti. Emniyet dizi izlemekle yetinmenin yetersiz olduğunu ve bu alanda uzmanlaşmak için özel eğitimlere ve belirli bir süre eğitime ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Tehlikeli ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu söyleyen Şen, Sirius Kriminal’e katılmak isteyenleri özel eğitimlere yönlendirdi.

Sirius Kriminal, Mehmet Şen’in liderliğinde, güvenlik ve adli inceleme alanında sağladığı geniş hizmet yelpazesi ve nitelikli profesyoneller yetiştirme vizyonuyla dikkat çekiyor. Firmanın, özel sektörde kriminoloji alanında önemli bir oyuncu haline gelme hedefi, Türkiye’nin güvenlik sektöründeki evrimine katkıda bulunma amacını yansıtıyor. Sirius Kriminal, uzmanlığını özel sektörde kullanarak, Türkiye’nin ve dünyanın güvenliğine katkı sağlamaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.