SİBER GÜVENLİK UZMANI TUNCAY ARSLAN’IN 18 YILLIK BAŞARI HİKAYESİ
62 okunma

SİBER GÜVENLİK UZMANI TUNCAY ARSLAN’IN 18 YILLIK BAŞARI HİKAYESİ

ABONE OL
Şubat 14, 2024 08:15
SİBER GÜVENLİK UZMANI TUNCAY ARSLAN’IN 18 YILLIK BAŞARI HİKAYESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tuncay Arslan, Bilişim sektörüne ilk adımını 98 yılında Personel Computer bilgisayarlarla tanışarak atmış. Bilgisayarlarla ilgili merakı, sosyal konular haricinde bilgisayarın nasıl kurulduğu, uygulamaların nasıl yönetildiği gibi konulara olan ilgisiyle daha da pekişmiş. Ortaokul ve lise yıllarında Bilişim firmalarında çalışarak kariyerine başlayan Arslan, zamanla Siber Güvenlik alanında uzmanlaşmış.

Kariyerinde farklı branşlarda görev alarak geniş bir deneyim kazanan Arslan, Network uygulamaları, Network Security, firewall, ve UTM cihazları gibi alanlarda da yetkinlik kazanmış. Partner firmalarda ve büyük holdinglerde çalıştıktan sonra şu anda Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarında Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’nde yönetici olarak görev yapmaktadır.

Arslan, “Siber Güvenlik sektörüne olan ilgi ve sempatimin halen ilk günkü heyecanıyla devam etmesi, benim motivasyonumu sürekli arttırıyor” dedi. Çocukluktan beri bilişim sektörüne ve güvenliğe duyduğu ilgi ve sempatinin, motivasyonunu yüksek tuttuğunu ve bu nedenle sürekli olarak yeni ve güncel konuları takip ettiğini vurguladı.

Siber Güvenlik sektöründeki çalışmalarından da bahseden Arslan, “Günümüzde Siber ataklar çok yoğun bir şekilde artmış vaziyette ve farklı teknik ve taktikler uyguluyorlar. Günlük operasyonumuzda, daimi gelen atakları anlık olarak takip ediyor ve nitelikli, spesifik ve hedefli olanları ayırarak önleyici faaliyetleri düzenliyoruz” açıklamasını yaptı.

Arslan’ın sektördeki meslektaşlarından ve rakiplerinden ayrılan özelliklerini sorgulandığında, “Güzel bir iş yapmak istiyorsanız öncelikle eşinizi çok sevmeniz gerekiyor” diyerek kişisel motivasyonunun, sektördeki başarısının temelini oluşturduğunu belirtti.

Tuncay Arslan, Siber Güvenlik sektörüne merak duyan genç yeteneklere seslenerek, “Bu sektöre başlamak için okulu bitirmeyi beklemeyin. Çocukken başladığım ilgi ve yetkinliklerimi sürekli geliştirerek bu alanda başarılı olabilirsiniz” diyerek gençlere ilham verdi.

Son olarak, Tuncay Arslan geleceğe dair vizyonunu paylaşarak, Türkiye’de Siber Güvenlik farkındalığının arttığını ve global vizyondan edindiği yeni yaklaşımları Türkiye’deki firmalara adapte etmeye çalıştığını belirtti. Türkiye’nin fintech sektöründe öncü olduğunu vurgulayarak, Siber Güvenlik sektöründe de dünya çapında lider olabileceklerine inandığını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.