SEVİL YAVUZ: KARİYERİNDEKİ BAŞARIYI PAYLAŞAN İLHAM VERİCİ BİR RÖPORTAJ
29 okunma

SEVİL YAVUZ: KARİYERİNDEKİ BAŞARIYI PAYLAŞAN İLHAM VERİCİ BİR RÖPORTAJ

ABONE OL
Şubat 7, 2024 11:52
SEVİL YAVUZ: KARİYERİNDEKİ BAŞARIYI PAYLAŞAN İLHAM VERİCİ BİR RÖPORTAJ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sevil Yavuz, video röportajına izleyicilere selam vererek başlıyor ve kariyeri boyunca ailesinin sağladığı destek için minnettarlığını ifade ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılını kutlamak adına eğitim aldığı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nde geçen eğitim sürecine gurur duyduğunu vurguluyor.

Deneyimli CFO, sanat, tarih ve arkeolojiye olan erken ilgisinden başlayarak 80’lerde büyük şirketlerdeki kurumsal rollerle ilgilenmeye kadar olan evrimini anlatıyor. Bu sektörde genellikle erkeklerin daha başarılı olabileceği algısına karşın, Sevil, bu stereotipleri yıkmak ve sektöre kadın bir yönetici olarak katkıda bulunmak için girişimde bulunmaya kararlıydı.

Sevil, okul yıllarında Türkiye’nin cam ve tekstil endüstrilerinde gönüllü olarak başladığı deneyimlerini paylaşıyor. Maliye ve yönetim alanındaki tutkusu, İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde muhasebe ve işletme alanında aldığı derecelere yönlendirdi. Cam ve tekstil sektörlerinin önemli oyuncuları olan Trakya Cam ve Şahinler Holding’deki ilk deneyimlerinin önemine vurgu yapıyor.

Hikaye, 2007’de Londra’ya yaptığı önemli bir master eğitimi hareketiyle devam ediyor. London School of Economics ve University of Wales gibi prestijli kurumlarda eğitim alan Sevil, 2010’da Türkiye’ye dönerek Ernst & Young’da kıdemli vergi danışmanı ve uluslararası raporlama uzmanı olarak göreve başlıyor. Bu, dünyanın en büyük denetim firmalarından birindeki kariyerine başlangıcı olarak işaret ediyor.

Sevil’in kariyeri, British Telekom’daki görevlerini detaylandırarak uluslararası bir hal alıyor. İstanbul’da CFO olarak görev yaptığı dönemde şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Vekillik görevlerine kadar yükselmiştir. 2018’de tekrar Londra’ya dönerek bağımsız danışmanlık firması Monetary Consultancy UK Ltd.’i kurmuş ve kurumsal finans, uluslararası raporlama ve finansal süreç yönetimi alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Röportaj boyunca Sevil Yavuz, kariyerinde ilkelerin, dürüstlüğün ve tutkunun önemine vurgu yapıyor. Ayrıca, kendi deneyimleri ve ailesinin aşıladığı değerlerle kız çocuklarının eğitimini desteklemenin önemini vurguluyor.

Sonuç olarak, Sevil Yavuz’un video röportajı, başarılı bir kadın yöneticinin yaşamı ve kariyerine ilham veren bir bakış sunuyor. Sevil’in hikayesi, kararlılık, eğitim ve ilkelerine bağlılık konusundaki gücün bir kanıtı olarak hizmet ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.