SEVİL AKIN’IN DIŞ TİCARETTEKİ 15 YILLIK DENEYİMİNİ ANLATTIĞI İŞKOLİK PROGARMI RÖPORTAJI
138 okunma

SEVİL AKIN’IN DIŞ TİCARETTEKİ 15 YILLIK DENEYİMİNİ ANLATTIĞI İŞKOLİK PROGARMI RÖPORTAJI

ABONE OL
Mayıs 4, 2024 11:55
SEVİL AKIN’IN DIŞ TİCARETTEKİ 15 YILLIK DENEYİMİNİ ANLATTIĞI İŞKOLİK PROGARMI RÖPORTAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son derece deneyimli bir dış ticaret uzmanı olan Sevil Akın, İstanbul Üniversitesi mezunu ve uluslararası işletme alanında yüksek lisans sahibi olarak, 15 yıldan uzun bir süredir sektörde faaliyet gösteriyor. Akın, bir iş kolik programında Selin Ceylan’ın sorularını yanıtlayarak kariyer yolculuğunu ve dış ticaretin sırlarını paylaştı.

Videoda Öne Çıkanlar:
Akın, üniversite yıllarında katıldığı Erasmus programının, farklı kültürler ve dillerle tanışmasında kariyer yolculuğuna başladığı nokta olduğunu vurguladı. Bu deneyiminin kendisine, öğrenmeyi bir yaşam biçimi olarak benimsettiğini belirtti.

Dış ticaret uzmanlarının neler yaptığını açıklayan Akın, ihracat, satış, ithalat, satın alma, uluslararası lojistik gibi alanlarda tecrübe kazanarak geniş bir yelpazede görev aldığını ifade etti. Ayrıca, proje konularının kendisi için özel bir ilgi alanı olduğunu vurgulayarak, uluslararası işletme alanında yüksek lisans yaparak teorik bilgilerini daha da pekiştirdiğini belirtti.

Öneriler ve İncelikler:
Sevil Akın, yeni mezunlara ve dış ticaret uzmanlığını düşünenlere bazı önemli önerilerde bulundu. Planlama, zaman yönetimi, stres yönetimi, esneklik gibi becerilere vurgu yaparak, başarılı bir dış ticaret uzmanının bu özelliklere sahip olması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, global düşünce yapısının, yabancı dil yetkinliğinin ve sürekli öğrenme isteğinin önemine değindi.

Sevil Akın’ın kariyerinde edindiği deneyimlerle dolu röportajı, dış ticaret alanında kariyer yapmayı hedefleyenler ve sektörde başarılı olmak isteyenler için değerli bilgiler sunuyor. Akın’ın paylaştığı stratejiler, genç profesyonellerin bu dinamik sektörde kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

slot siteleri

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.