SERAMİK SANATÇISI OLMAK l ZEYNEP JALE ALVOER l PERSPEKTİF
57 okunma

SERAMİK SANATÇISI OLMAK l ZEYNEP JALE ALVOER l PERSPEKTİF

ABONE OL
Mart 20, 2024 12:27
SERAMİK SANATÇISI OLMAK l ZEYNEP JALE ALVOER l PERSPEKTİF
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanakkale’nin seramik sanatına katkı sağlayan isimlerinden biri olan Zeynep Jale Alvoer, kendini sanata adayan bir seramik sanatçısı olarak öne çıkıyor. İstanbul’da 1964 yılında doğan Alvoer, uzun yıllar bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra emekliliğin tadını seramik atölyelerinde çıkarmaya başladı.

Alvoer’un seramik sanatına olan ilgisi, çocukluk yıllarında TRT’nin siyah beyaz yayınlarında izlediği bir seramik sanatçısının programını görmesiyle başladı. Bu etkileşim, onun için bir dönüm noktası oldu ve bankacılık kariyeri boyunca içinde taşıdığı sanat tutkusunu yeniden keşfetmesine vesile oldu.

Bankacılık hayatının yoğun temposu içinde seramik sanatıyla paralel gitmek zor olsa da, emeklilik sonrası Alvoer, kendisini geliştirmek için Çanakkale’deki seramik atölyelerine katıldı. Özellikle kolye çalışmalarıyla başlayan seramik yolculuğu, zamanla abajurlar ve figüratif objeler gibi daha büyük ölçekli eserlere yönelerek zenginleşti.

Çanakkale’deki atölyesinde ustalaşan Alvoer, gelecekte kişisel bir sergi açma hedefiyle ilerliyor. Kendisi için sanatın ruhunu ve zenginliğini önemseyen Alvoer, hobilerin ve sanatın kişisel gelişimde kritik bir rol oynadığını vurguluyor.

Zeynep Jale Alvoer’un başarılı seramik yolculuğu, sanatın gücünü ve ruhunu keşfetmeye ilham veriyor. Çanakkale’deki sanatseverler ve turistler, Alvoer’un eserlerini keşfetmek ve onun sanat dolu dünyasına adım atmak için sabırsızlanıyor.

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-141-sayi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.