PROFESYONEL KOÇ EĞİTİM VE GELİŞİM DANIŞMANI SERAP BOSTAN GÖK ANLATIYOR…
57 okunma

PROFESYONEL KOÇ EĞİTİM VE GELİŞİM DANIŞMANI SERAP BOSTAN GÖK ANLATIYOR…

ABONE OL
Şubat 20, 2024 11:13
PROFESYONEL KOÇ EĞİTİM VE GELİŞİM DANIŞMANI SERAP BOSTAN GÖK ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Profesyonel bir koç olan Serap Bostan Gök, uluslararası firmalarda yaklaşık 20 yıl insan kaynakları alanında çalıştıktan sonra kurumsal hayattan ayrılarak danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Kendi ifadesine göre, koçlukla tanışması iş hayatında bir dönüm noktası olmuş ve bugünlerde edindiği tecrübeleri insanların eğitim ve gelişim süreçlerinde kullanmaktadır.

Koçluk, karmaşık ve belirsiz koşullarda kişinin mesleki ve bireysel performansını arttırmayı amaçlayan bir süreçtir. Gök, koçluğun mentorluk veya danışmanlık gibi diğer yaklaşımlardan farklı olduğunu vurgulayarak, kişilere kendi iç kaynaklarına ulaşmalarında rehberlik ettiğini belirtiyor.

Bu yaklaşımın faydaları arasında, kişinin kendini keşfetmesi, potansiyelini açığa çıkarması ve yaşamındaki döngüleri fark etmesi bulunmaktadır. Gök’e göre, koçluk sayesinde kişiler bilinçli bir şekilde duygusal tepkilerini yönetebilir hale gelirler ve kariyerlerinde veya kişisel hayatlarında ilerleme kaydedebilirler.

Koçluktan faydalanılması önerilen durumlar arasında, kariyerinde ilerleme kaydedemeyenler, duygusal dalgalanmalar yaşayanlar veya geçmişe takılıp kalanlar bulunmaktadır. Ancak, koçluk hizmeti almadan önce, uluslararası standartlarda akredite olmuş eğitimleri tamamlamış ve deneyimli bir koçla çalışmanın önemli olduğu belirtilmektedir.

Gök, hizmetlerini belirli bir kontenjanla sınırlı olarak sunmakta ve koçluk federasyonunda gönüllü olarak yer alarak koçluk mesleğinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilere ve profesyonellere yılda iki kez kontenjan açarak eğitimler vermektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.