PERİHAN ÖGE ARANDI’DAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ: İŞYERLERİNE YÖN VEREN BİLGİLER
102 okunma

PERİHAN ÖGE ARANDI’DAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ: İŞYERLERİNE YÖN VEREN BİLGİLER

ABONE OL
Şubat 29, 2024 11:19
PERİHAN ÖGE ARANDI’DAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ: İŞYERLERİNE YÖN VEREN BİLGİLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı Perihan Öge Arandı, son söyleşisinde seyircilere kritik bilgiler sundu. Kendisi, Jeofizik Mühendisliği mezunu ve 12 yıldır iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışan deneyimli bir profesyonel.

Arandı, iş yerlerinde olumlu bir iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulmasının önemine dikkat çekti. Bu kültürün en üst yönetimden başlayarak sistemli bir taahhüt gerektirdiğini vurguladı ve organizasyonlara bu konuda liderlik etmeleri çağrısında bulundu.

Özellikle iş güvenliği uzmanlarının rehberlik rolü üzerinde duran Arandı, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun belirlediği görevler arasında rehberliğin öne çıktığını belirtti. İhtiyaç analizi yapmanın ve strateji belirlemenin önemine vurgu yaparak, kurumların bu alanda eksikliklerini tespit etmeleri gerektiğini ifade etti.

Arandı, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki deneyimleri ışığında başarılı kurumların ortak özelliklerini paylaştı. Uluslararası standartlara uygunluk, proaktif bir yaklaşım benimseme ve süreçleri etkili bir şekilde yönetme, başarılı kurumların temel taşları olarak öne çıktı. Ayrıca, risk analizlerinin sadece bir doküman değil, yaşayan bir süreç olarak ele alınmasının önemine vurgu yaptı.

Arandı’nın söyleşisi, iş sağlığı ve güvenliği konularında farkındalık yaratma ve etkili uygulamaları paylaşma amacı taşıyor. İşyerlerine daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturma konusunda önemli ipuçları sunuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.