NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…
71 okunma

NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…

ABONE OL
Şubat 28, 2024 11:42
NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsan kaynakları alanında uzmanlaşmış isimlerden biri olan Elif Tunç, 37 yaşında ve Almanya’da doğup büyümüş. 16 yıldır insan kaynakları sektöründe çalışan Tunç, Almanya’da ve Türkiye’de benzerliklerin olduğunu belirtiyor. Ancak, Türkiye’de iş bulma sorununun daha fazla olduğunu ve bu nedenle insan kaynaklarına daha büyük bir önem verildiğini ifade ediyor.

Tunç, teorik bilgilerin pratik uygulamalara dönüşmesi gerekliliğinden bahsediyor. Bu noktada, üniversitede öğrenilen bilgilerin şirket pratiklerine aktarılmasının zor olduğunu ve bu alandaki eğitim boşluğunu fark ettiğini belirtiyor. Bu boşluğu doldurmak amacıyla kendi şirketi olan “Next Gen Human Resources”u kurmuşlar ve eğitimler düzenliyorlar.

Tunç’un vurguladığı bir diğer nokta, insan kaynakları süreçlerinin daha objektif hale getirilmesi gerekliliği. Şirketlerin, işe alımlarda torpil veya kişisel ilişkiler yerine, adayların gerçek yetkinliklerine odaklanması gerektiğini ifade ediyor.

Son olarak, yapay zeka kullanımına da değiniyor. Yapay zeka destekli insan kaynakları süreçlerinin objektif olması gerektiğini belirtiyor ancak bazı örneklerde cinsiyetçi veya ırkçı yaklaşımların tespit edildiğini aktarıyor. Bu nedenle, insan kaynakları süreçlerinde yapay zekanın daha dikkatli bir şekilde kullanılması gerektiğini vurguluyor.

Elif Tunç’un görüşlerine göre, insan kaynakları departmanlarına daha fazla bütçe ayrılması ve önem verilmesi gerekiyor. Çünkü, doğru insan kaynakları politikaları ve süreçleri kurumsal başarı için kritik öneme sahip.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.