NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…
79 okunma

NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…

ABONE OL
Mart 25, 2024 13:53
NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsan kaynakları uzmanı Elif Tunç, Almanya’da doğup büyüyerek kariyerine yoğunlaşmış bir isimdir. 37 yaşındaki Tunç, deneyimlerini ve gözlemlerini paylaşmak üzere bir televizyon programına konuk olmuştur.

Programda Tunç, insan kaynakları alanında yaşanan boşluklara dikkat çekmiş ve bu boşlukların kendi eğitim ve deneyimleriyle nasıl doldurulabileceğini anlatmıştır. Ayrıca, Almanya’da başladığı kariyerine odaklanarak, insan kaynaklarına olan ilgisini ve uzmanlığını geliştirmiştir.

Bu süreçte, Almanya’daki insan kaynaklarıyla Türkiye’deki farklarını da vurgulamıştır.

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak, iş dünyasındaki pratik bilgilerin teorik bilgilerle birleştirilmesinin önemini vurgulamıştır. Bunun sonucunda, kendi şirketi olan “Next Gen Human Resources”ı kurarak, yeni nesil insan kaynakları eğitimleri vermeye başlamıştır.

Tunç, aynı zamanda insan kaynaklarının sadece teorik bilgilerle değil, pratik becerilerle de desteklenmesi gerektiğini belirtmiştir.

Ayrıca, yapay zeka kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaları ve cinsiyetçi yaklaşımlara karşı objektifliğin önemini vurgulamıştır.

Tunç’un mesajı, insan kaynaklarının öneminin artması gerektiğini ve bu alana daha fazla yatırım yapılması gerektiğini dile getirmiştir.

 

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-152-sayisi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.