MEHMET YEŞİLTEPE’DEN MALİ MÜŞAVİRLİK VE EKONOMİDEKİ ROLÜ ÜZERİNE BÜYÜK AÇIKLAMALAR!
40 okunma

MEHMET YEŞİLTEPE’DEN MALİ MÜŞAVİRLİK VE EKONOMİDEKİ ROLÜ ÜZERİNE BÜYÜK AÇIKLAMALAR!

ABONE OL
Şubat 8, 2024 09:00
MEHMET YEŞİLTEPE’DEN MALİ MÜŞAVİRLİK VE EKONOMİDEKİ ROLÜ ÜZERİNE BÜYÜK AÇIKLAMALAR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mali müşavirlik alanındaki deneyimleri ve Türkiye’de firmaların ticaretini sürdürebilmesindeki etkileri üzerine Mehmet Yeşiltepe, Vizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Programın başlangıcında Yeşiltepe, Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin ayakta kalmasını sağlayan, kâr-zarar dengesini koruyan bir sektörde faaliyet gösterdiğini belirtti.

Yeşiltepe, 1969 yılında Antalya’da doğduğunu ve 17 yaşında mali müşavirlik mesleğine adım attığını paylaştı. Ailesinin ekonomik sebeplerle İstanbul’a göç etmesiyle bu sektörle tanışan Yeşiltepe, 94 yılında mezun olduktan sonra mesleki yeterlilik Ruhsatını alarak mali müşavirlik yapmaya hak kazandı. Kendisinin ve eşinin Kamu Gözetim Kurumu bağımsız denetçisi olduğunu vurgulayarak, mali müşavirlik mesleğinin sorumluluklarını ve önemini vurguladı.

Yeşiltepe, son yedi yılda daha fazla hizmet sunabilmek adına insanların sosyal güvenlik ve emeklilik planlaması konusuna odaklandığını açıkladı. Özellikle yurtdışında yaşayan gurbetçi vatandaşlara bu konuda gönüllü olarak bilgi vermeye çalıştığını belirterek, Türkiye’deki karmaşık vergi yasaları hakkında bilgi eksikliği olduğunu ve bu konuda mali müşavirlerin rolünün büyük olduğunu vurguladı.

Yeşiltepe, mali müşavirlerin ekonomideki rolü üzerine konuşurken, vergilerin ülkelerin ayakta kalmasında kilit bir faktör olduğunu ifade etti. Mali müşavirlerin şirketlerin kâr ve zararlarını doğru bir şekilde raporlaması ve topluma karşı sosyal sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca, iyi bir mali müşavirin belirlenmesinde ailenin eğitiminden, etik değerlere, mevzuat bilgisine ve günümüzdeki teknolojik gelişmelere uyum sağlama yeteneğine kadar birçok faktörün etkili olduğunu paylaştı. Yeşiltepe, mali müşavirlerin günümüzde teknolojiye hızlı bir şekilde adapte olmalarının önemine vurgu yaparak, elektronik arşiv fatura ve dijitalleşme konularının da bu süreçte önemli olduğunu belirtti.

Son olarak, sosyal güvenlikte hizmet birleştirme yasası konusuna değinen Yeşiltepe, bu yasayla birlikte devletin işverenlere sağladığı teşviklerin işçi maliyetini düşürdüğünü ve istihdamı desteklediğini ifade etti. Emeklilik planlaması yapmak isteyen vatandaşların bu teşviklerden faydalanmak için mali müşavirlerden doğru yönlendirmeler alması gerektiğini vurguladı.

Mehmet Yeşiltepe’nin Vizyon programındaki açıklamaları, mali müşavirlik alanında faaliyet gösteren profesyoneller ve iş dünyası için önemli bir bilgi kaynağı olmaya devam ediyor. Yeşiltepe, mali müşavirlerin sadece finansal konularda değil, aynı zamanda toplumun sosyal güvenliği ve ekonomik planlaması konularında da önemli bir rol üstlendiklerini vurgulayarak sektöre dair önemli perspektifler sunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.