İŞ ZEKASI UZMANI İSMET YAĞIZ ERSAL İLE DERİN BİR SÖYLEŞİ
161 okunma

İŞ ZEKASI UZMANI İSMET YAĞIZ ERSAL İLE DERİN BİR SÖYLEŞİ

ABONE OL
Şubat 14, 2024 13:35
İŞ ZEKASI UZMANI İSMET YAĞIZ ERSAL İLE DERİN BİR SÖYLEŞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde iş zekası uzmanı İsmet Yağız Ersal’la gerçekleştirilen bir söyleşi, iş dünyasının önemli bir alanına ışık tuttu. 29 yaşındaki Ersal, endüstri mühendisi olarak mezun olduktan sonra yönetim bilişim sistemleri üzerine yüksek lisans yapmış ve şu anda bir yazılım şirketinde iş zekası uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Deneyimlerini paylaşan Ersal, endüstri mühendisliği alanında başladığı kariyerine, 10 aylık bir deneyimden sonra iş zekası alanında bir değişiklik yaparak devam ettiğini ifade etti. İş zekası eğitimi aldıktan sonra 4 yıldır aynı şirkette iş zekası uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Ersal, şirketin sunduğu hizmetleri açıklarken, firmaların genellikle danışmanlık almak için istek asistanları üzerinden başvuruda bulunduğunu belirtti. Bu süreçte, veritabanından elde edilen raporların hızla hazırlanmasının, iş zekası uzmanlarının sunduğu önemli bir avantaj olduğunu vurguladı. Ersal, sektördeki deneyimleri arasında enerji sistemleri, denizcilik, otomotiv, telekomünikasyon ve bankacılık gibi çeşitli sektörlerde yer aldığını söyledi.

İsmet Yağız Ersal, iş zekası projelerinin iş dünyasına etkisi hakkında konuşurken, data analizi ile görünmeyen verilerin ortaya çıkarılmasının ve şirketlerin ileriye dönük kararlar almasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, doğru iletişim kurmanın ve müşteri memnuniyetini sağlamanın, projelerin başarısında kritik bir rol oynadığını belirtti.

Bu kapsamlı söyleşi boyunca, iş zekası uzmanlarının sahip olması gereken analitik düşünme becerisi, yabancı dil bilgisi, iletişim yetenekleri ve stres yönetimi gibi özelliklere değinildi. Ersal, data üzerine çalışmak isteyenlere geniş bir kapsam sunan bu alanda kendilerini geliştirmelerini ve ilgi duydukları alanlara odaklanmalarını önerdi.

Söyleşi sonunda İsmet Yağız Ersal, izleyicilere iş zekası alanında kariyer yapmayı düşünenlere ilham verici bir mesaj bıraktı. Bu keyifli ve bilgilendirici söyleşi, iş dünyasındaki teknolojik gelişmelerle ilgilenenler için önemli bir kaynak niteliği taşıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.