İMALATIN GÜCÜ : AYKUT KAPLAN İLE METAL İŞLEME SEKTÖRÜNE DAİR SÖYLEŞİ VE ALTIM ALÜMİNYUM’UN BÜYÜME HEDEFLERİ
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • İMALATIN GÜCÜ : AYKUT KAPLAN İLE METAL İŞLEME SEKTÖRÜNE DAİR SÖYLEŞİ VE ALTIM ALÜMİNYUM’UN BÜYÜME HEDEFLERİ
201 okunma

İMALATIN GÜCÜ : AYKUT KAPLAN İLE METAL İŞLEME SEKTÖRÜNE DAİR SÖYLEŞİ VE ALTIM ALÜMİNYUM’UN BÜYÜME HEDEFLERİ

ABONE OL
Aralık 15, 2023 11:38
İMALATIN GÜCÜ : AYKUT KAPLAN İLE METAL İŞLEME SEKTÖRÜNE DAİR SÖYLEŞİ VE ALTIM ALÜMİNYUM’UN BÜYÜME HEDEFLERİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaplan, mühendislik kariyerine başlamadan önce bir yıl boyunca genel mühendislik alanında tecrübe kazandığını belirtti. Talaşlı imalat sektörüne olan ilgisi, öğretmeni Besim Baranoğlu’nun etkisiyle şekillendiğini ifade etti. Ankara Atılım Üniversitesi’nde aldığı eğitimle mezun olduktan sonra, Sincan, Ankara’da 20 yıllık bir firma olan Altım Alüminyum’da göreve başladı.

Altım Alüminyum ve Üretim Kapasitesi

Kaplan, Altım Alüminyum’un Sincan’da yer alan 4 fabrikasında otomotiv, havalandırma klima, cam balkon, solar sistemler ve daha birçok sektöre hizmet verdiklerini açıkladı. Şirketin aylık üretim kapasitesinin 850 ton ile 1050 ton arasında değiştiğini belirtti. Ayrıca, firma olarak 50.000 metrekare kapalı alanda birleşmeyi hedefleyerek büyümeye devam ettiklerini vurguladı.

Gelecek Hedefleri ve Vizyon

Geleceğe dair hedefleriyle ilgili konuşan Kaplan, Altım Alüminyum’un Türkiye’de ilk 500 şirket arasında yer almayı hedeflediğini, ihracat kapasitesini artırmayı planladıklarını ve özellikle solar sistem ve mekanik işleme fabrikalarını daha da güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Kaplan, hem şirket hem de kişisel olarak büyüme ve gelişme vizyonunu paylaştı.

İmalat Sektöründe Başarının Anahtarları

Aykut Kaplan, imalat sektöründe başarılı olmanın anahtarlarını analitik düşünce, disiplin, iletişim becerileri ve ekip yönetimi olarak sıraladı. Sektördeki krizlere karşı uyumlu bir sistem kurmanın önemine vurgu yaptı ve Türkiye’nin büyüyen ve gelişen bir ülke olduğuna inanarak imalat sektörünün bu büyümede önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Kapanış ve Mesajı

Video söyleşinin sonunda Kaplan, izleyicilere imalat sektörünün Türkiye’nin büyümesindeki etkisini hatırlatarak, mühendislik ve analitik düşünceyle ilerlemeleri konusunda cesaretlendirdi. İzleyicilere, sektördeki büyüme potansiyelini göz ardı etmemeleri ve her zaman ilerleyen, gelişen bir konumda olmalarının önemini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.