İHSAN AKTAŞ GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ HAKKINDA KONUŞTU
77 okunma

İHSAN AKTAŞ GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ HAKKINDA KONUŞTU

ABONE OL
Şubat 20, 2024 11:40
İHSAN AKTAŞ GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ HAKKINDA KONUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İhsan Aktaş, Genar Araştırma Şirketi’nin faaliyetleri ve kuruluş süreci hakkında bir programa konuk oldu. Aktaş, şirketin başarılarına ve Türkiye’deki araştırma sektöründeki yerine dair detayları paylaştı.

Araştırma şirketlerinin genel performansını değerlendiren Aktaş, Genar Araştırma Şirketi’nin Türkiye’deki en başarılı firmalardan biri olduğunu vurguladı. Bugünün faaliyetleri ve nasıl kurulduğu gibi konulara odaklanarak şirketin geçmişini anlattı.

Aktaş, şirketin kuruluş hikayesini paylaşırken, üniversite arkadaşlarıyla bir araya gelerek entelektüel bir yapı oluşturduklarını, öğrencilik yıllarında örgütçülük deneyimi edindiklerini belirtti. Türkiye’de yerli araştırma firmalarının azlığını fark ederek, bir araştırma şirketi kurma fikrini ortaya attı.

2002 yılında İstanbul’da bir bilinç yarışması düzenleyerek başladıkları serüvenin, kurumsal bir yapıya dönüştüğünü ifade eden Aktaş, şirketin büyüme sürecini anlattı. Profesörlerle işbirliği yaparak sektörde kendilerine yer edindiklerini ve kurumsal bir yapı oluşturduklarını belirtti.

Genar Araştırma Şirketi’nin iş modelini açıklayan Aktaş, başlangıçta doğrudan personel üzerinde yoğunlaştıklarını ancak daha sonra iş yükünü alt yüklenicilere devrettiklerini ifade etti. Şu anda sağlıklı bir şekilde işleyen bir işletmeye dönüştüklerini ve uzmanların analiz ve projelerle ilgilendiklerini söyledi.

Aktaş, Türkiye’deki araştırma sektöründeki değişimlere de değinerek, artan teknoloji kullanımı ve online araştırmalara olan geçişin sektörü nasıl etkilediğini açıkladı. Ayrıca, siyasi anketlerin önemine vurgu yaparak, son dönemdeki seçimlerde genç seçmenin kritik rol oynadığını belirtti.

İhsan Aktaş’ın programdaki konuşması, Genar Araştırma Şirketi’nin kuruluş süreci ve sektördeki değişimlere dair önemli bilgileri içermekte.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.