Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakıldığı İbrahim Keloğlan Davasında Gelişmeler!
97 okunma

Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakıldığı İbrahim Keloğlan Davasında Gelişmeler!

ABONE OL
Şubat 20, 2024 08:39
Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakıldığı İbrahim Keloğlan Davasında Gelişmeler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başakşehir’de geçen yılbaşı gecesi yaşanan vahim olay sonucunda kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan hakkındaki gerekçeli karar açıklandı. Mahkeme, Keloğlan’ın tutum ve davranışlarındaki pişmanlık nedeniyle cezada indirime giderek 1 yıl 3 ay hapis cezasına hükmetti. Kararla birlikte tahliye edilen Keloğlan, mahkeme sürecindeki olumlu tutumu ve pişmanlığı dikkate alınarak alt sınırdan uzaklaşılıp ceza verildi. Mahkeme ayrıca, Keloğlan’ın 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına ve bu süre içinde kasten bir suç işlememesi halinde hükmün ortadan kaldırılmasına karar verdi.

Olayın detaylarında, Ziya Gökalp Mahallesindeki bir sitede gerçekleşen korkunç olayda, İbrahim Keloğlan’ın yılbaşı gecesi asansörde sıkıştırdığı kediye defalarca tekme atıp ezip öldürdüğü görüntüler sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Keloğlan, olay sonrasında tutuklanmış ve “Evcil Hayvanı Kasten Öldürme” suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak mahkeme, Keloğlan’ın tutumunu dikkate alarak cezayı 1 yıl 3 aya indirip, hükmün açıklanmasını geri bırakma kararı almıştı.

Gerekçeli kararda, sanığın yargılama sürecindeki tutumu, pişmanlığını gösteren davranışları ve sabıkasız geçmişi nedeniyle hakkında takdiri indirim uygulandığı ifade edildi. Ayrıca, Keloğlan’ın kendisini kaybetmesi sonucu gerçekleşen olayın nasıl meydana geldiğine dair ifadelerine de yer verildi. Mahkeme, Keloğlan’ın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul etmesi, olaydan önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamış olması gibi faktörleri göz önünde bulundurarak hükmün açıklanmasını geri bırakma kararı verdi. Bu kararla birlikte Keloğlan, tahliye edildi ve 5 yıl süreyle denetime tabi tutulacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.