HAYALLERİNİZİ GÜZEL ANILARA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORUZ…BÜLENT ÇOLAKOĞULLARI ANLATIYOR…
83 okunma

HAYALLERİNİZİ GÜZEL ANILARA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORUZ…BÜLENT ÇOLAKOĞULLARI ANLATIYOR…

ABONE OL
Eylül 20, 2023 10:22
HAYALLERİNİZİ GÜZEL ANILARA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORUZ…BÜLENT ÇOLAKOĞULLARI ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hoş geldiniz. Hoş bulduk. Bize kendinizden bahseder misiniz? İsmim Bülent Çolakoğlu’ları 1976 İstanbul doğumluyum

Tekirdağ Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi mezunuyum Eskişehir Üniversitesi işletme mezunuyum.

Nasıl başladı bir kırılma anı yaşadınız mı? Acaba evet 1980’li yıllarda yani çocukluk dönemlerimizde benim etrafımda herkes turizmle uğraşıyordu asıl amacın rehber olmaktı o zamanlar türsab tarafından sınavlar yapılıyor. Üniversitelerde değildi kokart verme yetkileri daha sonra biz de Turizm yani servis hizmet sektörde bir turizmin parçası diyerek ilk adımı lisede turizme atmış oldum. Daha sonrasında Turizm hayatım başlamış olduğu rehberlik hep hayalimdi ama bir türlü gerçekleştiremedim daha sonra hizmet sektöründe kendimi geliştirerek iş hayatıma devam ettim çok güzel verdiğiniz hizmetlerden çalışma alanlarınızdan firmanızdan biraz daha detaylı bahseder misiniz? Tabii ki biz agb Turizm Organizasyon catering olarak 3 ortaklı bir şirkette limited şirket biz bu şirketi kurduğumuzda bu pandemiden dolayı Turizm sektöründe inanılmaz derecede bir kalifiye personel eksiği vardı biz de bunu masaya yatırdık. Ne yapabiliriz bir fırsattır yani her olumsuzluk bir fırsattır mantığıyla dedik biz bu sektörde personel tedavi yapalım ve şirketi ilk kurduğumuzda personel tedarik olarak hizmete başladık. Belirli otellere personel kalifiye personel hizmeti veriyorduk daha sonrasında organizasyon teklifleri çok gelmeye başlayınca şirketin ismini Turizm Organizasyon catering olarak değiştik şu an Turizm Organizasyon catering olarak hizmet vermeye devam ediyoruz ülkemizde gerçekten Turizm son derece önemli lokomotif sektörlerden biri her geçen gün de gelişiyor bir yatırım olmuş. Peki sizlerin en önde gelen özellikleri nelerdir? Bizler işimizi yaparken bize gelen misafirlerimiz ki ben müşteri denmesini her zaman karşıyım bizim misafirimizdir gelen misafirlerimiz önce çok dikkatli dinliyoruz isteklerini hayallerini gerçeğe çeviriyoruz. Çünkü organizasyon işi sonu olmayan bir iştir yani hayallerinizin üzerine biz ne katabilirim’e bakıyoruz ve daha sonra misafirlerimize hayallerini görsel olarak daha önce vermiş olduğumuz hizmetlerden 3’te olarak hazırlanmış olduğu internet ortamında hazırlanmış sunumlarımızı yapıyoruz hayallerini güzel anılara çevirerek kişileri mutlu etmeye çalışıyoruz.

O söylediğiniz gibi onların da ötesine geçerek bir katma değer yaratmak. Ne güzel peki geleceğe dair firmanızın ve sizin vizyonunuzdan hedeflerinizden bahseder misiniz? Konuşmamızın başında söylediğim gibi Turizm sektöründe inanılmaz bir personel açığı var bizim agb Turizm Organizasyon catering olarak vizyonumuz bir Akademi kurmak Bu doğrultuda Turizm sektörüne kalifiye personel yetiştirmeyi planlıyoruz bu Türkiye’nin yani çok büyük açığı şu anda yani Turizm cennet yani Türkiye cennet bir ülke kalifiye personeline çok ihtiyacı var yani Ege Akdeniz bölgelerinde inanılmaz derecede bir personel açığı var. Bunları tamamlamak bu sektörde önce bir firma olma hedeflerimiz var hedeflerinizi en kısa zamanda ulaşmanızı diliyorum. Teşekkür ederim.

Sahip olmak gerekir sizin ekibinizde yer almak isteyecek kişilere tavsiyeleriniz nelerdir bu işi yapmak isteyen kişiler öncelikle insanları sevmeleri gerekiyor ikili ilişkilerinin çok iyi olması gerekiyor ve yabancı dil bilirse bu ona artı bir imkan sağlamış oluyor. Evet bu tarz kişiler insan seven insan ilişkileri güçlü olan herkes bu mesleği yapabilir yani hizmet sektörü genelde insanlar arasında çok revançta olan bir sektör değil ben genç arkadaşlarıma buradan sizin aracınızla seslenmek istiyorum bu sektör çok güzel bir sektör yani bir bürokrat ya da ünlü bir sanatçı hiçbir şekilde yanına yaklaşamazsınız ama bu sektörde olduğunuz zaman onlara hizmet ettiğinizde onlarla sohbet edebilir çok samimi olabilir iletişim kurabilirsiniz çok geniş bir çevre edinebilirsiniz yani kimsenin normalde yapamayacağı işleri siz bu çevreyle güncel hayatınız ya da iş hayatınızı idame ettirebilirsiniz.

Gençlerimizi bu sektöre bekliyorum. Çok zevkli bir sektördür her zaman aktif enerji dolusunuz güler yüzlü yani karşınızdaki bir operasyon bittiğinde karşınızdaki kişinin size teşekkür ettiği zaman inanın o üzerinizdeki bütün yorgunluk stres her şey bir anda gidiyor kesinlikle çünkü emek veriyorsunuz değil mi karşılığını almak takdir edilmek çok güzel bir güzel bir şey ve sizi tavsiye ediyorlar. Güven duyulan bir firma ve insan oluyorsunuz burada çok önemli değil ilişkiler bu şekilde uzun vadeli oluyor hep bu da son derece önemli gerçekten hele Turizm sektöründe değil mi ilişkilerin uzun vadeli olması gerekiyor muhakkak bu ülkemiz için de geçerli yani hizmet sektörü ülkemize gelen yabancı turistler burada aldıkları kaliteli hizmet doğrultusunda bizim yaşadıkları yere geri döndüklerinde bizim en iyi reklamımızdır yani hiç ücret ödemeden ülkemizin reklamını yapmış oluyoruz. Aslında tavsiye ediyorlar tabi ki siz de gidin diyorlar kendileri tekrar geliyorlar. Bu da son derece mutluluk verici Turizm sektöründe çalışmak insanı her zaman zinde tutar hareketli çok güzel bir çalışma ortamı vardır eğlenirsiniz çok kısa bir örnek vereyim İsviçre Finlandiya’da somon balığı çok kaliteli somon balığı yetişir bir gün Japon bir iş adamı ülkesine buradan somon balığı getirmek istiyor anlaşmaları yapıyor ülkesine balıkları getiriyor ama oradaki lezzeti bulamıyor. Bunun nedenini araştırıyorlar diyorlar ki yani İsviçre’de işte köpek balıkları var somon balıkları devamlı hareket halinde ama bunları Japonya’ya getirirken gemilerde Relax sakin bir şekilde somon balıkları durduğundan dolayı etlerinde kalite düşüşü oluyor. Daha sonra bunlar Japon balıklarının özür dilerim somon balıklarının bulunduğu akvaryumlara köpek balıklarını koyuyorlar ve İsviçre’deki finlandiyadaki kaliteyi ülkelerine getirmiş oluyorlar Turizm sektörü de öyledir bir günde o kadar çok şey yaşıyorsunuz ki aktif haldesiniz sabah bir ivente gidiyorsunuz politika ya da bürokrasi ortamında bulunuyorsunuz öğleden sonra bir gemi turuna boğaz turuna geçiyorsunuz bir hareket akşam bir eğlence merkezine geçiyorsunuz bir günde 3-4 atmosferi yaşayabiliyorsunuz devamlı aktif hareket halindesiniz ve bu size mutluluk veriyor güzel bir metafordu devamlı dinamik çok güzel sizinle sohbet çok keyifliydi fakat programın sonuna geldik katılımınız önemli açıklamalarınız için teşekkürler ve başarılar diliyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.