HATAY’IN GELENEKSEL SABUNU : GÖNÜL EMİR İLE DÜNYA PİYASASINA AÇILAN YOL
151 okunma

HATAY’IN GELENEKSEL SABUNU : GÖNÜL EMİR İLE DÜNYA PİYASASINA AÇILAN YOL

ABONE OL
Aralık 13, 2023 14:00
HATAY’IN GELENEKSEL SABUNU : GÖNÜL EMİR İLE DÜNYA PİYASASINA AÇILAN YOL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’ın doğal zenginliklerinden biri olan geleneksel sabun, Gem Kozmetik limited şirketinin kurucusu ve girişimcisi Gönül Emir sayesinde dünya piyasasına taşınıyor. Gönül Emir, 25 yıl boyunca uluslararası kurumsal firmalarda Finans direktörlüğü yapmasının ardından emekli olmuş ve kendi markasını yaratma yolunda adım atmıştır.

Hatay’ın doğa ve taşra etkisi altında yetişen geleneksel sabun, Gönül Emir’in elinde uluslararası bir başarı hikayesine dönüşüyor. Girişimci kadın, kendi emeklilik sonrası hobisini işe dönüştürerek Gem Kozmetik limited şirketini kuruyor ve bu şirket aracılığıyla Hatay’ın eşsiz sabununu dünya piyasasına sunuyor.

Geleneksel olarak Hatay’da üretilen sabunun ana bileşenleri olan Defne yağı ve zeytinyağını kullanarak üretilen ürün, özellikle Fransa’da sağlık sektöründe dikkat çekiyor. Fransa’da eczanelerde reçetelerde yazılmaya başlayan sabun, doktorlar tarafından önerilerek sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanır hale gelmiştir.

Gönül Emir, ürününün doğallığını ve orijinalliğini korurken, özel bir üretim tekniği kullanarak sabunun sağlık yönünden de faydalı olmasını sağlamıştır. Sabunun içeriğindeki Defne yağı ve zeytinyağı, kullanıcılarına antiseptik özellikler sunarak cilt sağlığını desteklemektedir.

Girişimcinin motivasyonları arasında, sadece ticari bir ürün olarak değil, aynı zamanda gelecek nesillere aktarılabilecek bir miras olarak gördüğü sabununu dünya çapında tanıtmak istemesi bulunmaktadır. Gönül Emir’in bu başarı hikayesi, sadece bir ürünün değil, bir kültürün ve geleneksel bir zanaatin nasıl dünya genelinde değer gördüğünü gösteriyor. Hatay’ın geleneksel sabunu, Gönül Emir’in liderliğinde uluslararası bir marka haline gelmeye devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.