GÜMRÜK MÜŞAVİRİ MURAT ÖZDEMİR İLE 20 YILIN İZİNDE: TİCARETİN VE TEKNOLOJİNİN DEĞİŞEN YÜZÜ
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • GÜMRÜK MÜŞAVİRİ MURAT ÖZDEMİR İLE 20 YILIN İZİNDE: TİCARETİN VE TEKNOLOJİNİN DEĞİŞEN YÜZÜ
70 okunma

GÜMRÜK MÜŞAVİRİ MURAT ÖZDEMİR İLE 20 YILIN İZİNDE: TİCARETİN VE TEKNOLOJİNİN DEĞİŞEN YÜZÜ

ABONE OL
Şubat 22, 2024 12:08
GÜMRÜK MÜŞAVİRİ MURAT ÖZDEMİR İLE 20 YILIN İZİNDE: TİCARETİN VE TEKNOLOJİNİN DEĞİŞEN YÜZÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gümrük müşaviri Murat Özdemir, sektöre 1997 yılında adım atmış ve 1999’da Gümrük Müşavirliği sektörüne geçiş yapmış bir lojistik uzmanı olarak tanıtıldı. Kendisiyle gerçekleştirilen röportajda, küresel ticaretin son 20 yılda geçirdiği önemli değişikliklere ve bu değişimlerin Türkiye gündemine etkilerine odaklandı.

Özdemir, teknolojinin gümrük sektöründeki hızlı entegrasyonunu vurgulayarak, bu durumun sektöre sağladığı avantajları ve teknolojik geri kalmışlık gibi zorlukları ele aldı. Türkiye’nin dünya ticaretindeki önemli pazar payına dikkat çekti ve bu nedenle hızlı adaptasyonun önemine vurgu yaptı.

Gümrük Müşavirliği alanındaki zorlukları da paylaşan Özdemir, kaliteli personelin önemine vurgu yaparak, dijital çağda yapılan hataların geri dönüşü olmayan sonuçlara neden olabileceğine dikkat çekti.

Kendi sektöre girişini lojistikle başladığı ve Bursa’da dış ticaret konularının gündeme geldiği dönemle ilişkilendiren Özdemir, yabancı dil bilgisinin etkisiyle lojistik sektörüne yönelişini açıkladı.

Şirketin sunduğu hizmetlere odaklanan röportajda, hızlı ve teknolojik olarak gelişmiş ithalat ve ihracat süreçlerini kolaylaştırmaya odaklandıklarını belirtti. Şirketin vizyonunu, müşterilere güvenilir hizmet sunma hedefi olarak tanımladı.

Son olarak, gümrük müşavirliği mesleğine yönlendirmelerde bulunan Özdemir, işletme, iktisat gibi belirli bölümlerden mezun olan gençleri bu alana yönlendirmeyi tavsiye etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.