GÖNÜL EMİR: HATAY’IN GELENEKSEL SABUNU DÜNYA PİYASASINA TAŞIYAN KADIN GİRİŞİMCİ
33 okunma

GÖNÜL EMİR: HATAY’IN GELENEKSEL SABUNU DÜNYA PİYASASINA TAŞIYAN KADIN GİRİŞİMCİ

ABONE OL
Şubat 8, 2024 11:13
GÖNÜL EMİR: HATAY’IN GELENEKSEL SABUNU DÜNYA PİYASASINA TAŞIYAN KADIN GİRİŞİMCİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gönül Emir, Gem Kozmetik limited şirketinin kurucusu ve dünya piyasasına Hatay’ın geleneksel sabununu taşıyan bir kadın girişimci olarak öne çıkıyor. Geçmişte 25 yıl boyunca uluslararası kurumsal firmalarda finans direktörlüğü yapmış olan Emir, emekli olduktan sonra hobisi olan sabun üretimini bir işe dönüştürmüştür.

Hatay’ın doğal kaynaklarından elde edilen geleneksel sabunun özelliğini fark eden Gönül Emir, Fransa’da bu ürünü pazarlamaya başlamıştır. Sabunu, özellikle Fransa’da eczanelerde reçetelerde yer alarak sağlık alanında önem kazanmıştır. Ürünün formülünde %12 oranında Defne yağı bulunması, Fransa’da doktorlar tarafından reçete edilmesine ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından desteklenmesine sebep olmuştur.

Gönül Emir, sabununun doğallığını vurgulayarak, özel formülüyle %12 Defne yağı içerdiğini ve bu özelliğin Fransa’da öne çıktığını belirtmiştir. Ayrıca, sabununun sadece Hatay’da değil, Halep’e kadar uzanan bir bölgede özel koşullarda üretildiğini ve bu özelliklerinden dolayı dünya çapında talep gördüğünü ifade etmiştir.

Girişimcinin motivasyonu, annesinden aldığı geleneksel sabunu gelecek nesillere aktarmak ve dünya genelinde tanıtmak olarak öne çıkıyor. Gönül Emir, bu hedef doğrultusunda çalışmalarına devam ederek, Hatay’ın özgün sabununu dünya raflarında daha geniş bir kitleyle buluşturmayı amaçlamaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.