ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ VE ANALİZ UZMANI: KADİRİYE AKBULUT’UN İLHAM VEREN HİKAYESİ
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ VE ANALİZ UZMANI: KADİRİYE AKBULUT’UN İLHAM VEREN HİKAYESİ
103 okunma

ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ VE ANALİZ UZMANI: KADİRİYE AKBULUT’UN İLHAM VEREN HİKAYESİ

ABONE OL
Şubat 29, 2024 15:44
ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ VE ANALİZ UZMANI: KADİRİYE AKBULUT’UN İLHAM VEREN HİKAYESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji sektörünün kritik bir alanı olan analiz ve raporlama uzmanlığında öne çıkan bir isim olan Kadiriye Akbulut’un hikayesi, enerji sistemleri mühendisliği ile başlıyor. Karabük Üniversitesi’nden enerji sistemleri mühendisi olarak mezun olan Akbulut, üniversite yıllarında donanımsal yetkinliklerini artırmak için çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katıldı ve sertifika programlarına dahil oldu.

Enerji sistemleri mühendisliği, enerji üretimi, iletimi ve kullanımını en verimli şekilde hedefleyen bir alan olarak tanımlanıyor. Bu disiplin, elektrik ve makine mühendisliği gibi temel mühendislik dallarını içeriyor ve enerji krizlerinin çözümünde kritik bir rol oynuyor.

Akbulut’un mesleği seçmesindeki ana motivasyon, dünya genelindeki enerji ihtiyacının giderek artması ve bunun büyük savaşların temel nedenlerinden biri olmasıdır. Kendisinin ülkesinin enerji bağımsızlığını artırmak istemesi, bu alana duyduğu tutkunun temelini oluşturuyor.

Enerji sistemleri mühendisliği alanında çalışmayı düşünenlere, Karabük Üniversitesi’nde bu alanda mezun verilen ilk yıllardan itibaren sabır, kararlılık, vizyon sahibi olma ve sürekli kendini geliştirme gibi özelliklerin önemini vurguluyor. Akbulut, staj yapılacak yerlerin özenle seçilmesi gerektiğini ve bu alanda deneyim kazanmanın kritik olduğunu da belirtiyor.

Kadiriye Akbulut’un hikayesi, genç mühendis adaylarına ilham kaynağı olurken, enerji sektöründe geleceğin parlak liderlerinden biri olarak görülüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.