ENERJİ SEKTÖRÜNDE İZ BIRAKAN MEHMET BİNİCİ’NİN HİKAYESİ VE VİZYONU
64 okunma

ENERJİ SEKTÖRÜNDE İZ BIRAKAN MEHMET BİNİCİ’NİN HİKAYESİ VE VİZYONU

ABONE OL
Şubat 22, 2024 14:15
ENERJİ SEKTÖRÜNDE İZ BIRAKAN MEHMET BİNİCİ’NİN HİKAYESİ VE VİZYONU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Üsküdar doğumlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gemi inşaatı ve gemi makine mühendisliği eğitimi alan Mehmet Binici, şu anda elektrik piyasaları ve enerji sistemleri yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Mehmet Binici’nin enerji sektörüne olan ilgisi, otomotiv sektörüne olan merakından kaynaklanmış ve gemi inşaatı eğitimi ile başlamıştır.

Mehmet Binici, eğitim hayatında makine mühendisliği çift anadalıyla enerjiye olan ilgisini pekiştirmiş ve bu alanda profesyonel bir kariyere yöneldi. Karate sporunda dünya üçüncülüğü elde etmiş olan Binici, enerji sektörüne yönelik girişimlerde bulunarak çeşitli projelerde çalışmıştır.

Makine mühendisliği eğitimi sırasında enerji derslerine olan ilgisiyle yenilenebilir enerji kavramına odaklanan Binici, enerji maliyetlerindeki farkındalığı artırarak bu alanda projeler yapmış ve kojenerasyon, trijenerasyon tesislerinde deneyim kazanmıştır.

Mehmet Binici’nin özellikle vurguladığı konular arasında enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kullanımı ve enerji maliyetlerinin azaltılması yer almaktadır. Binici, genç nesillere bu konularda eğitim verilmesi ve enerji tasarrufu bilincinin oluşturulması gerektiğine vurgu yapmaktadır.

Elektrik piyasalarında çalışan Binici, şirketlere enerji maliyetlerini azaltmaya yönelik çeşitli hizmetler sunduğunu belirtiyor. Bu hizmetler arasında elektrik tedarik lisansı alma, enerji üretim santralleri kurma, aydınlatma sistemlerini güncelleme, batarya teknolojisi kullanımı ve karbon emisyon ticareti gibi alanlar bulunmaktadır.

Mehmet Binici’nin geleceğe dönük planları arasında sürdürülebilirlik, enerji tasarrufu ve verimliliği konularında gençlere eğitim verme ve bu alanda kalıcı bir etki bırakma hedefi bulunmaktadır. Binici ayrıca doktora yapmayı planlayarak bu alanda daha derin bir bilgi birikimine sahip olmayı amaçlamaktadır.

Elektrik piyasaları ve enerji sistemleri yöneticisi Mehmet Binici, enerji sektöründe bilinçli tüketici ve profesyonellerin artmasıyla birlikte, enerji maliyetlerinin azaltılmasında toplumsal bir sorumluluk taşıdığını ifade etmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.