DR. GÜNET EROĞLU İLE YAPAY ZEKA TABANLI AUTO TRAIN BRAIN İLE DİSLEKSİ REHABİLİTASYONU HAKKINDA SÖYLEŞİ
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • DR. GÜNET EROĞLU İLE YAPAY ZEKA TABANLI AUTO TRAIN BRAIN İLE DİSLEKSİ REHABİLİTASYONU HAKKINDA SÖYLEŞİ
89 okunma

DR. GÜNET EROĞLU İLE YAPAY ZEKA TABANLI AUTO TRAIN BRAIN İLE DİSLEKSİ REHABİLİTASYONU HAKKINDA SÖYLEŞİ

ABONE OL
Şubat 8, 2024 15:03
DR. GÜNET EROĞLU İLE YAPAY ZEKA TABANLI AUTO TRAIN BRAIN İLE DİSLEKSİ REHABİLİTASYONU HAKKINDA SÖYLEŞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknolojinin eğitim ve sağlık sektöründeki etkisi gün geçtikçe artıyor. Son dönemlerde disleksi gibi öğrenme güçlükleriyle mücadele eden çocuklara yönelik geliştirilen yeni teknolojiler de dikkat çekiyor. Bahçeşehir Üniversitesi’nden bilgisayar mühendisi Dr. Günet Eroğlu, Auto Train Brain adlı yapay zeka destekli yazılım ile disleksi rehabilitasyonu alanında çığır açıyor.

Dr. Eroğlu, bir işkolik programında sunucu Selin Ceylan ile gerçekleştirdiği söyleşide, kendi deneyimlerinden yola çıkarak Auto Train Brain’in nasıl ortaya çıktığını ve disleksi tedavisindeki önemini anlattı. Programda, Auto Train Brain’in disleksili çocukların daha hızlı ve etkili bir şekilde rehabilite edilmesini sağladığı vurgulanırken, Dr. Eroğlu’nun kendi oğlunun disleksi deneyiminden yola çıkarak bu alana yoğunlaştığı belirtiliyor.

Auto Train Brain’in disleksi tedavisinde sunduğu yenilikçi yaklaşım, çocukların ev ortamında oyun temelli bir yaklaşımla rehabilitasyonlarını sağlıyor. Yapay zeka destekli bu yazılım, çocukların özgüvenlerini artırırken, aynı zamanda ailelere de ek mali yük getirmiyor. Dr. Eroğlu, yapay zekanın, disleksi gibi öğrenme güçlükleriyle mücadele eden çocuklara daha hızlı ve etkili bir şekilde yardımcı olabileceğine inanıyor.

Gelecekte eğitimde teknolojinin daha fazla rol oynaması bekleniyor. Dr. Eroğlu, yapay zekanın, öğrencilere daha kişiselleştirilmiş ve etkili bir eğitim sunabileceğini düşünüyor. Bu bağlamda, Auto Train Brain gibi inovatif projelerin, öğrenme güçlüğü çeken çocukların hayatlarını kolaylaştıracağına ve daha başarılı bir eğitim almalarına yardımcı olabileceğine inanılıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.