DOÇ. DR. BARIŞ YILMAZ ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ HAKKINDA KONUŞTU…
52 okunma

DOÇ. DR. BARIŞ YILMAZ ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ HAKKINDA KONUŞTU…

ABONE OL
Mart 20, 2024 10:21
DOÇ. DR. BARIŞ YILMAZ ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ HAKKINDA KONUŞTU…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doç. Dr. Barış Yılmaz, Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi’nde başhekimlik görevini yürüten ve aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde ortopedi ve travmatoloji eğitim görevlisi olan bir uzmandır. Yılmaz, son zamanlarda yaptığı bir röportajda ortopedi ve travmatoloji alanına olan ilgisini ve mesleğine nasıl başladığını anlattı. Lise yıllarında doktorluk hayalini kuran Yılmaz, doktorluk eğitimi sırasında ortopedi ve travmatoloji alanına olan ilgisini keşfetti ve bu alanda uzmanlaşmaya karar verdi.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ortopedi ve travmatoloji kliniğinin başında bulunan Yılmaz, kliniğin akreditasyonunu ve başarılarını vurguladı. Kliniğin 2010 yılında kurulduğunu belirten Yılmaz, 2013 yılından beri bu klinikte çalıştığını ifade etti. Kendi branşı olan kalça ve diz cerrahisi konusunda uzmanlaşmış olan Yılmaz, kliniğin hem başhekimliğini hem de eğitim sorumluluğunu üstlenmektedir.

Yılmaz, hastalara kilo dengesi, düzenli egzersiz ve ilaç tedavisi gibi yöntemlerle eklem sağlığını koruma tavsiyelerinde bulundu. Ayrıca, her yaşın kendine özgü bir egzersiz programı olduğunu vurgulayarak, yaşam boyu aktif kalmayı ve bedenin doğal hareket yeteneğini korumayı önemsediğini dile getirdi.

Röportajında, protez ameliyatlarının son çare olduğunu ve hastaların ağrılarının kontrol edilemez hale geldiği durumlarda tercih edildiğini belirten Yılmaz, hastalara sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeleri çağrısında bulundu. Yılmaz, egzersiz yapmanın önemini vurgulayarak, düzenli olarak yapılan egzersizlerin eklem sağlığını olumlu yönde etkilediğini ve ağrıları azalttığını ifade etti.

Doç. Dr. Barış Yılmaz’ın röportajı, ortopedi ve travmatoloji alanında uzmanlaşmış bir hekimin sağlık konularındaki önemli tavsiyelerini ve bilgilerini paylaştığı değerli bir kaynak olarak görülmektedir. Yılmaz’ın önerileri, geniş kitlelere ulaşarak sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye ve eklem sağlığını korumaya yönelik bilinçlenmeyi artırmayı hedeflemektedir.

 

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-145-sayi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.