DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ BETÜL ARSLAN’IN PROGRAMDA PAYLAŞTIĞI ÖNEMLİ BİLGİLER!
99 okunma

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ BETÜL ARSLAN’IN PROGRAMDA PAYLAŞTIĞI ÖNEMLİ BİLGİLER!

ABONE OL
Mart 14, 2024 07:29
DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ BETÜL ARSLAN’IN PROGRAMDA PAYLAŞTIĞI ÖNEMLİ BİLGİLER!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara’da dil ve konuşma terapisti olarak görev yapan Betül Arslan, son zamanlarda dikkat çeken bir programda konuştu. Selin Ceylan’ın sunumuyla gerçekleşen programda Arslan, dil ve konuşma bozukluklarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Arslan, mesleğine İstinye Üniversitesi’nden mezun olarak başladığını belirtti. 2 yıllık deneyimiyle Ankara’da özel bir klinikte çalışan Arslan, yetişkinlerin ve çocukların iletişim becerilerini geliştirmeye odaklandıklarını ifade etti. Artikülasyon ve fonolojik bozukluklardan, afazik bireylerin konuşma becerilerini yeniden kazanmalarına kadar geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini vurguladı.

Programda, çocuklarda gecikmiş konuşmanın belirtileri ve bu konuda erken müdahalenin önemi de ele alındı. Arslan, çocuklarda gecikmiş konuşmanın uyum güçlükleri, az kelime dağarcığı ve iletişim becerilerinde sıkıntılar gibi belirtilerle kendini gösterebileceğini söyledi. Ayrıca, tablet ve televizyon gibi elektronik cihazların çocukların konuşma becerilerini olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekti.

Dil ve konuşma terapisinin yaş aralığına göre geniş bir uygulama alanına sahip olduğunu belirten Arslan, erken müdahalenin çocukların sosyal, öğrenme ve iletişim becerilerini olumlu yönde etkilediğini vurguladı. Ayrıca, ebeveynlerin bilinçlenmesinin ve çocuklarında olası dil ve konuşma bozukluklarını fark etmelerinin önemine değindi.

Betül Arslan’ın bu değerli bilgileri, dil ve konuşma bozukluklarıyla ilgili farkındalığın artmasına katkı sağlayacak nitelikteydi. Arslan’ın deneyimleri ve uzmanlığı, bu alanda yaşanan sorunlara çözüm bulmada önemli bir kaynak olarak görülmekte.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.