ÇİKOLATA KİSTİ TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ ? : MERT GÖL l PERSPEKTİF
59 okunma

ÇİKOLATA KİSTİ TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ ? : MERT GÖL l PERSPEKTİF

ABONE OL
Mart 22, 2024 14:41
ÇİKOLATA KİSTİ TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ ? : MERT GÖL l PERSPEKTİF
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son yayınlanan bir video, endometriozis hastalığına dair önemli bilgiler içeriyor. Programda, endometriozisin tıbbi tedavileri ve cerrahi seçenekleri hakkında uzman görüşleri paylaşıldı. Prof. Dr. Mert Göl, hastalığın tedavi edilebilir olduğunu ve bu konuda bilinçlenmenin önemini vurguladı.

Gelişme: Endometriozis, kadınların sıklıkla karşılaştığı ancak genellikle ihmal edilen bir hastalık olarak biliniyor. Programın konuğu olan Prof. Dr. Mert Göl, endometriozis hastalığının tanısının konulması ve tedavi yöntemlerinin uygulanması gerektiğini belirtti. Hastalığın belirtileri arasında adet sancıları, ilişki sırasında ağrılar ve idrar yaparken ağrılar gibi rahatsızlıklar bulunuyor.

Tedavi: Prof. Dr. Mert Göl, endometriozis tedavisinde cerrahi ve medikal yöntemlerin kullanılabileceğini ifade etti. Hastalığın yayılma derecesine bağlı olarak cerrahi müdahalelerin gerekebileceğini ve bu konuda deneyimli cerrahların önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, adet dönemi öncesinde ve sırasında ağrıları azaltmak için medikal tedavilerin de kullanılabileceğini belirtti.

Özet: Endometriozis hastalığına yönelik bilgilendirici bir video, izleyicilere hastalığın belirtileri, tanısı ve tedavi seçenekleri hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Programın konuğu olan Prof. Dr. Mert Göl, hastalığın tedavi edilebilir olduğunu ve bu konuda bilinçlenmenin önemini vurguluyor. Kadınların endometriozis hakkında bilinçlenerek doğru zamanda ve doğru tedaviyi alması önem arz ediyor.

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-147-sayi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.