Çiğdem Gökçe: Masal Diyarı’nda Çocuk Gelişimi ve Otizm Eğitimi
458 okunma

Çiğdem Gökçe: Masal Diyarı’nda Çocuk Gelişimi ve Otizm Eğitimi

ABONE OL
Temmuz 5, 2024 07:45
Çiğdem Gökçe: Masal Diyarı’nda Çocuk Gelişimi ve Otizm Eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorlu, 5 Temmuz 2024 – Çocuk gelişimi ve otizm eğitimi uzmanı Çiğdem Gökçe, “Masal Diyarı” gündüz bakımevinin kurucusu olarak çocukların sosyal ve duygusal gelişimine yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Gökçe, Sinem Şahinkaya’nın sunduğu programda eğitim yolculuğunu ve hedeflerini paylaştı.

Başarı Yolculuğu
Çiğdem Gökçe, Çorlu doğumlu ve çocuk gelişimi kariyerine anne olduktan sonra küçük bir işletme açarak başladı. Başarılı geçen iki yılın ardından, okul öncesi bir eğitim kurumu kurdu. Montessori ve Waldorf gibi eğitim yaklaşımlarında sertifikalar aldı ve Anadolu Üniversitesi’nde erken çocuklukta otizm spektrum bozukluğu üzerine yüksek lisans yaptı.

Masal Diyarı’nın Hizmetleri
“Masal Diyarı” 24 aydan itibaren çocuklara eğitim ve bakım hizmetleri sunuyor. İngilizce, modern dans, müzik, akıl ve zeka oyunları, satranç, robotik kodlama, işaret dili, çocuk yogası ve spor gibi etkinlikler yer alıyor. Kurum ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi müfredatını uyguluyor ve okula geçiş sürecinde ailelere danışmanlık hizmeti veriyor.

Sosyal ve Duygusal Gelişim Önceliği
Gökçe, “Masal Diyarı”nda akademik bilgi yerine sosyal ve duygusal gelişime önem verdiklerini belirtiyor. Programlar, çocukların sosyal becerilerini, duygusal farkındalıklarını ve birlikte etkinliklere katılmalarını sağlamaya yönelik. Bu, çocukların arkadaşlarının duygularını anlama ve kendi duygularını ifade etme yeteneklerini geliştiriyor.

Gelecek Hedefleri
Gökçe’nin vizyonu, çocukları Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanına sahip çıkan, kendi kendine yetebilen ve toplumsal kurallara uyan bireyler olarak yetiştirmek. Çocuklara yol gösteren ve eşlik eden bir yaklaşımı benimsediklerini ifade ediyor.

Sabır ve Sevgi ile Eğitim
Gökçe, çocuk gelişimi mesleğinin temel şartının çocukları sınırsız sevmek olduğunu vurguluyor. Sabır ve sevgi dolu bir yaklaşımla çocukların merak ve ilgisine dikkatle bakmanın önemini belirtiyor. Otizmli çocuklarla çalışmanın zorluklarına da değinen Gökçe, çocukların bu süreci kolayca kabullendiğini ancak ailelerle bazen zorluk yaşadıklarını ifade ediyor.

Çiğdem Gökçe, çocukların geleceğimiz olduğunu ve onlara en iyi şekilde rehberlik etmemiz gerektiğini ifade ediyor. Sevgi ve sabırla donatılmış bir eğitim anlayışıyla çocukların gelişimine katkıda bulunmanın önemini vurgulayan Gökçe, tüm çocuklara bolca sevgi verilmesi gerektiğini ekliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.