83 okunma

CEYHUN YALÇIN: LİDERLİK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE TÜRKİYE’YE YÖN VERİYOR

ABONE OL
Şubat 10, 2024 14:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ceyhun Yalçın, Türkiye’nin Leadership and Sustainability firmasının ülke müdürü olarak görev alarak sürdürülebilirlik ve liderlik konularında önemli başarılar elde ediyor. Selin Ceylan’ın sunduğu bir işkolik programında konuk olan Yalçın, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu ve gıda mühendisidir. Kariyerine Burger King ve Popay gibi global fast-food markalarının Master Franchise’ı olan Tap Gıda’da başlayan Yalçın, sürdürülebilirlik alanında CNA’de çalışarak uluslararası deneyim kazanmıştır.

Leadership and Sustainability firması, Ceyhun Yalçın’ın liderliğinde, 30’dan fazla ülkede sürdürülebilirlik projelerini yöneten köklü bir kuruluştur. Ceyhun Yalçın, hig FEM ve slcp doğrulamalarının yanı sıra çevresel denetimlerin gerçekleştirildiğini açıklamıştır. Bu projeler, kimyasal ve çevresel denetimlere ek olarak sosyal uygunluk doğrulamalarını da içermektedir.

Yalçın, programda sürdürülebilirlik kavramını ele alarak, 18. ve 19. yüzyıllarda başlayan sanayi devrimi sonucunda doğal kaynakların aşırı tüketiminin, 20. yüzyıl ortalarında çevre sorunlarına yol açtığını vurgulamıştır. Uluslararası cemiyetler, bilim insanları ve örgütler tarafından yapılan deklarasyonlar, protokoller ve anlaşmalar ile sürdürülebilirlik çerçeveleri belirlenmeye başlanmıştır. Türkiye’nin de bu çerçevede 2021 yılında aldığı taahhütlerle sürdürülebilirlik alanında küresel çabaların bir parçası olmaktadır.

Ceyhun Yalçın, özellikle Türk firmalarının sürdürülebilirlik konusunda dikkat etmeleri gereken unsurları vurgulayarak, yeşil enerji kullanımı, sürdürülebilir malzeme kullanımı, etik ve sosyal değerlere saygı, şeffaflık gibi konuların önemini vurgulamıştır. Büyük Türk firmalarının, ihracatçıların ve üreticilerin bu gereksinimlere uyum sağlaması, ulusal ve küresel trendleri yakından takip etmeleri gerektiğini belirtmiştir.

Son olarak, Ceyhun Yalçın, kişisel çabalarının yanı sıra şirketleri ve bireyleri çevreye saygılı olmaya çağırmış, sürdürülebilirlik alanındaki hataların geri dönüşsüz sonuçlara yol açabileceğine dikkat çekmiştir. Programın sonunda Yalçın’a teşekkürlerini ileten sunucular, başarılarının devamını dileyerek programı sonlandırmışlardır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.