“BYM GRUP’UN YÖNETİCİ ORTAĞI TOLGA KASKATI, VERİ YÖNETİMİNDEKİ BAŞARILARINI PAYLAŞTI!”
70 okunma

“BYM GRUP’UN YÖNETİCİ ORTAĞI TOLGA KASKATI, VERİ YÖNETİMİNDEKİ BAŞARILARINI PAYLAŞTI!”

ABONE OL
Şubat 16, 2024 13:42
“BYM GRUP’UN YÖNETİCİ ORTAĞI TOLGA KASKATI, VERİ YÖNETİMİNDEKİ BAŞARILARINI PAYLAŞTI!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul ve Ankara merkezli BYS Grup’un öncü şirketlerinden Smart Mind’in yönetici ortağı Tolga Kaskati, son röportajında şirketin başarı hikayesini ve sektöre katkılarını paylaştı. Kaskati, Hacettepe Üniversitesi’nde istatistik doktorası yaparak başladığı kariyerinde, Smart Mind’in yanı sıra bir diğer firması PYS Grup ile ulusal ve uluslararası alanda başarılı projelere imza atmış durumda.

Kaskati, röportajda kendisini “veri bilimleri ve sessiz kalanında girişimci” olarak tanımlayarak, şirketlerinin İstanbul’da bulunan Smart Mind’in özellikle veri yönetimi üzerine odaklandığını açıkladı. Smart Mind’in ulusal ve uluslararası müşterilere uçtan uca veri yönetimi hizmetleri sunduğunu vurgulayan Kaskati, Ankara’da faaliyet gösteren PYS Grup’un ise bilişim ve veri bilimleri alanında uluslararası projeler gerçekleştirdiğini belirtti.

Röportajda, Kaskati’nin girişimcilik serüveni de ele alındı. İlk şirketini 2010 yılında kurma fırsatı bulan Kaskati, bu süreçte öncelikle ulusal projelere odaklandıklarını ve daha sonra edindikleri deneyimlerle uluslararası alanda da faaliyet göstermeye başladıklarını ifade etti. Kaskati’nin iş hayatına dair kırılma noktası ise üniversite yıllarında istatistik bölümünü okumasıyla başlamış ve veriler üzerinde çalışmaya olan ilgisiyle şekillenmiştir.

Röportajın devamında, sektördeki talepler ve zorluklar hakkında konuşan Kaskati, teknoloji gelişimindeki hızın, her sektörden gelen talepleri çeşitlendirdiğini vurguladı. İşlerinin en keyifli yanının sürekli yeni şeyler öğrenmek olduğunu belirten Kaskati, analitik düşünce becerilerinin işlerini sürdürebilmeleri için önemli olduğunu söyledi.

Son olarak, Kaskati’nin başarıyı tanımladığı bölümde, uzun soluklu bir maraton olarak nitelendirerek öğrencilere ve genç girişimcilere azimli olmaları ve çalışmalarına uzun vadeli odaklanmaları tavsiyesinde bulundu. Ayrıca, verinin iş dünyasında ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, doğru veriyle doğru kararların verilebileceğini ifade etti.

Tolga Kaskati’nin bu açıklamaları, BYS Grup’un başarı öyküsünü ve sektöre katkılarını yansıtan bir perspektif sunuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.