BÜLEND AVCI’NIN 24 YILLIK PERAKENDE DENEYİMİ ÜZERİNE AYDINLATAN RÖPORTAJ!
98 okunma

BÜLEND AVCI’NIN 24 YILLIK PERAKENDE DENEYİMİ ÜZERİNE AYDINLATAN RÖPORTAJ!

ABONE OL
Ocak 3, 2024 10:58
BÜLEND AVCI’NIN 24 YILLIK PERAKENDE DENEYİMİ ÜZERİNE AYDINLATAN RÖPORTAJ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Perakende sektöründe 24 yıllık bir deneyime sahip olan Bülent Avcı, sektördeki gelişmeleri ve kariyerini paylaştığı bir röportajda perakendenin önemini vurguluyor. Avcı, kariyerine Real hipermarketler zincirinde başladığını ve Metro Group, Ülker gibi önemli markalarda çeşitli görevler üstlendiğini belirtiyor.

Türkiye’de perakende sektörünün iki ana gruba ayrıldığını vurgulayan Avcı, organize perakendenin giderek artan bir öneme sahip olduğunu dile getiriyor. Ülkemizin özellikle uluslararası firmalar için cazibe merkezi olduğunu ifade eden Avcı, 24 yılın verdiği birikimle sektördeki değişimleri detaylarıyla ele alıyor.

Bülent Avcı’nın doktora tezi, Türkiye’deki perakende sektöründe rekabet avantajlarını inceleyen ilk ve tek çalışma olarak dikkat çekiyor. Yapılan görüşmelerle ortaya konulan rekabet avantajları arasında ürün gamı, dijitalleşme, güven, bilgi teknolojileri altyapısı gibi kilit faktörler bulunuyor. Avcı, perakende sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki önemine vurgu yaparken, sektördeki mevcut durumu ve gelecekteki potansiyeli ele alıyor.

Perakende sektörünün yalnızca satış hacmi açısından değil, istihdam ve milli gelir katkısıyla da kritik bir rol oynadığını belirten Avcı, geleneksel ve organize perakendenin birbirine entegre bir şekilde varlığını sürdürdüğünü ifade ediyor. Bu noktada, tedarik zinciri yönetimi ve pazarlama faaliyetlerinin de sektördeki başarıyı etkileyen unsurlar olduğunu öne sürüyor.

Sonuç olarak, Bülent Avcı’nın perakende sektöründeki zengin deneyimi ve doktora tezi, sektöre dair kapsamlı bir bakış sunuyor. Türkiye’nin perakende sektöründeki geleceğini şekillendirecek faktörleri ele alan Avcı, sektöre katkı sağlayan bir lider olarak öne çıkıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.