“BOYUN VE BEL FİTİĞİNİN YENİLİKÇİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ! OP. DR. OĞUZ BALKIŞ DETAYLI ANLATTI”
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • “BOYUN VE BEL FİTİĞİNİN YENİLİKÇİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ! OP. DR. OĞUZ BALKIŞ DETAYLI ANLATTI”
92 okunma

“BOYUN VE BEL FİTİĞİNİN YENİLİKÇİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ! OP. DR. OĞUZ BALKIŞ DETAYLI ANLATTI”

ABONE OL
Şubat 15, 2024 13:58
“BOYUN VE BEL FİTİĞİNİN YENİLİKÇİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ! OP. DR. OĞUZ BALKIŞ DETAYLI ANLATTI”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Op. Dr. Oğuz Balkış, bugünlerde gündemde olan boyun ve bel fıtığı tedavilerini detaylı bir şekilde anlatan bir video ile karşımıza çıktı. Beyin cerrahi uzmanı olarak tanıdığımız Balkış, özel bir hastanede Aksaray’da görev yapıyor ve konusunda 5 yıllık deneyime sahip.

Video, bel fıtığı nedir ve tedavisi nasıl yapılır sorularına odaklanarak başlıyor. Balkış, bel fıtığının sık görülen bir hastalık olduğunu belirtiyor ve bel fıtığı ameliyatının herkes için gerekmeyen bir seçenek olduğunu vurguluyor. Ameliyatın gerekliliğini belirlemek için görüntüleme yöntemleri kullanıldığını ve ameliyatın genellikle %4’lük bir hasta grubuna önerildiğini açıklıyor.

Mikro cerrahi teknikle yapılan ameliyatların altın standart olduğunu belirten Balkış, bu teknikle belde 2-3 santimlik bir kesi ile fıtık parçasının çıkarıldığını ve siniri rahatlatarak ağrıların hafiflediğini ifade ediyor. Ameliyat sonrasında hastaların genellikle bir gün içinde taburcu olduğunu ve bacak ağrılarının hemen geçtiğini söylüyor.

Video, ameliyatsız bel fıtığı tedavisi hakkında da bilgi veriyor. İlaç tedavisi ve fizik tedavi uygulamalarının hafif derecedeki bel fıtıklarına önerildiğini belirten Balkış, ameliyat gerektirmeyen palyatif yöntemlerin de bulunduğunu ifade ediyor. Ancak, müdahale gereken fıtıkların sadece küçük bir kısmına ameliyatsız yöntemlerin uygundur.

Video, boyun fıtığı ameliyatlarına da değiniyor ve bu ameliyatların bel fıtığı ameliyatlarından farklı olduğunu açıklıyor. Boyun fıtığı ameliyatlarının daha yüz güldürücü olduğunu ve tekrarın olmadığını belirten Balkış, bu ameliyatların genellikle ön taraftan yapıldığını ve içerideki fıtığı tamamen temizleme imkanı sunduğunu ifade ediyor.

Son olarak, video beyin tümörleri konusuna geçiyor. Dr. Oğuz Balkış, beyin tümörlerinin genetik bir altyapısı olabileceğini ancak belirtilerinin baş ağrısından nöbetlere kadar değişebileceğini belirtiyor. Tedavi seçenekleri arasında cerrahi müdahale, radyoterapi ve ışın tedavilerinin bulunduğunu açıklıyor.

Op. Dr. Oğuz Balkış’ın bu detaylı anlatımı, boyun ve bel rahatsızlıklarıyla ilgilenen izleyiciler için değerli bilgiler sunuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.