BEL VE BOYUN FİTİĞİNDE TEDAVİ YÖNTEMLERİ: UZMANIN AĞZINDAN DETAYLAR
73 okunma

BEL VE BOYUN FİTİĞİNDE TEDAVİ YÖNTEMLERİ: UZMANIN AĞZINDAN DETAYLAR

ABONE OL
Mart 21, 2024 14:00
BEL VE BOYUN FİTİĞİNDE TEDAVİ YÖNTEMLERİ: UZMANIN AĞZINDAN DETAYLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bel ve boyun fıtığı, birçok insanın yaşamında karşılaştığı yaygın bir sorundur. Ancak, tedavi süreci ve ameliyat gerekliliği konularında hala pek çok yanlış anlama bulunmaktadır. Beyin cerrahi uzmanı Operatör Doktor Oğuz Balkış, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Balkış, bel fıtığının sıklıkla görülen bir hastalık olduğunu belirtiyor ve her bel fıtığının ameliyat gerektirmediğini vurguluyor. Bel fıtığı tedavisinde mikrocerrahi tekniklerin altın standart olduğunu ifade eden Balkış, bu yöntemin belirli kademeler açarak fıtık parçasını çıkardığını ve siniri rahatlattığını açıklıyor.

Ameliyatsız tedavi seçeneklerine de değinen Balkış, ilaç ve fizik tedavinin yanı sıra lazer ve iğne yöntemlerinin de kullanılabildiğini belirtiyor. Ancak, ileri durumlarda ameliyatın kaçınılmaz olabileceğini de ekliyor.

Boyundaki fıtık ameliyatlarının daha olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Balkış, bu ameliyatların tekrarlama riskinin daha düşük olduğunu vurguluyor. Bununla birlikte, bel kırıkları ve bel kayması gibi durumlarda ise kemik erimesi gibi faktörlerin tedavi seçeneklerini etkileyebileceğine dikkat çekiyor.

Sonuç olarak, Balkış’ın verdiği bilgiler bel ve boyun fıtığıyla ilgili pek çok yanlış anlamayı düzeltmeye yardımcı oluyor. Hastaların doğru tedavi seçeneklerini ve ameliyat gerekliliğini anlamalarına yardımcı olacak bu detaylı açıklamalar, sağlık konusunda bilinçli kararlar almalarını sağlayacak nitelikte.

BUSINESS CHANNEL DERGİ 144. SAYI ÇIKTI

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.