“BEBEĞİM AKADEMİ: NAZAN ÖZKAL, YENİ ANNELERE REHBERLİK EDİYOR!”
77 okunma

“BEBEĞİM AKADEMİ: NAZAN ÖZKAL, YENİ ANNELERE REHBERLİK EDİYOR!”

ABONE OL
Şubat 16, 2024 13:53
“BEBEĞİM AKADEMİ: NAZAN ÖZKAL, YENİ ANNELERE REHBERLİK EDİYOR!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir merkezli “BEBEĞİM AKADEMİ”nın eğitim direktörü ve kurucusu Nazan Özkal, yeni anne ve anne adaylarına yönelik kapsamlı bir hizmet sunarak dikkat çekiyor. Programında, bebek bakımından ilk yardıma, uyku düzeninden emzirme tekniklerine kadar birçok konuda çözümler sunan Özkal, özellikle bu süreçleri gözünde büyüten, korkan veya eksik bilgiye sahip olan ebeveynlere hitap ediyor.

Özkal’ın Geçmişi ve Motivasyonu
Nazan Özkal, 2020 yılında yeğenlerinin bebek sahibi olmasıyla bu alandaki bilgi eksikliğini fark ederek “BEBEĞİM AKADEMİ”ni kurma kararı almış. Sağlık sektöründeki geçmişi ve bu alandaki ihtiyaçlara duyduğu hassasiyet, Özkal’ın annelere ve babalara yönelik bu eğitim platformunu oluşturmasına ilham vermiş.

“BEBEĞİM AKADEMİ” Hizmetleri
Akademi, online olarak sunulan eğitimler aracılığıyla annelere geniş bir yelpazede destek sağlıyor. Bu destek konuları arasında anne sütü ve emzirme önemli bir yer tutarken, aynı zamanda bebek bakımı, yeni doğan bebek bakımı, ek gıdaya geçiş ve ilk yardım gibi alanlarda da eğitimler sunuluyor. Özkal, bu eğitimlerin annelerin bilgi eksikliklerini gidermeye yönelik olduğunu vurguluyor.

Online Platform ve Pandemi Uyumlu Hizmet
Pandemi döneminde “BEBEĞİM AKADEMİ,” online platformlarda verdiği eğitimlerle annelerin ve babaların yanında olmaya devam etmiş. Zoom ve WhatsApp gibi araçlar üzerinden canlı görüşmelerle ve eğitimlerle, ailelere destek sağlamış. Ayrıca, programlarına babaların da katılımını teşvik ederek bir aile ortamı oluşturmayı amaçlıyor.

Gelecek Planları ve Anne Adaylarına Mesaj
Nazan Özkal, “BEBEĞİM AKADEMİ”ni İzmir’den başlatarak Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyor. Hem yüz yüze eğitimler hem de online platformdaki büyümesini sürdürerek anne ve babaları bilinçli bir şekilde yetiştirmeyi amaçlıyor.

Özkal, anne olmaya karar veren veya hamilelik döneminde olan kadınlara seslenerek, bu süreçte mutlaka anne sütü ve emzirme konularında eğitim almalarını öneriyor. Bilinçli bir şekilde bu sürece hazırlanan annelerin, daha sağlıklı bir anne-bebek ilişkisi kurabileceğine inanıyor.

Sonuç olarak, “BEBEĞİM AKADEMİ”nin, yeni ebeveynlere sağladığı bilgi ve destekle, anne-baba adaylarının bu özel dönemi daha bilinçli ve güvenle geçirmelerine katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.