Bağ-Kur’da Prim Günü Düşüşü: Esnafa Erken Emeklilik Kapıda mı?
127 okunma

Bağ-Kur’da Prim Günü Düşüşü: Esnafa Erken Emeklilik Kapıda mı?

ABONE OL
Şubat 20, 2024 13:37
Bağ-Kur’da Prim Günü Düşüşü: Esnafa Erken Emeklilik Kapıda mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bağ-Kur’da Prim Günü Düşüşü ve Esnaf Erken Emeklilik: Son Durum!
Bağ-Kur’da 7200 prim günü ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. 9000 olan prim günü sayısının 7200’e düşürülmesi, esnafın erken emeklilik hayallerini gündeme getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yaptığı açıklamalara göre, bu düzenleme seçim öncesi verilen bir söz ve çalışmalar devam ediyor. Ancak, gözler “Bağ-Kur 7200 güne düştü mü, Resmi Gazete’de yayımlandı mı?” sorularına çevrildi. İşte, BAĞKUR 7200 prim günü ile ilgili detaylar…

Bağ-Kur Prim Günü Düşüşü Hakkında Açıklamalar:
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bağ-Kur prim gün sayısının 7200’e düşürülmesi çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Seçim öncesi verilen bir söz olduğunu vurgulayan Bakan Işıkhan, bütçe disiplini doğrultusunda adımların atılacağını ifade etti.

Esnafa Erken Emeklilik Ne Zaman Çıkacak?
Bakan Işıkhan, Bağ-Kur emeklilik düzenlemesi ve ev kadınlarına prim desteği konularında da açıklamalarda bulundu. 7200 prim günü ile ilgili düzenlemenin Orta Vadeli Plan’da hayata geçirileceğini belirten Işıkhan, bütçe disiplininden uzaklaşılmadan söz konusu adımların atılacağını ifade etti. Esnafa erken emeklilik ve diğer düzenlemelerin Meclis’ten geçmesinin ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yasalaşması bekleniyor.

Bağ-Kur 7200 Prim Günü İle İlgili Güncel Durum:
Bağ-Kur’da 7200 prim günü düşüşü ile ilgili detaylar, gelişmeler yaşandıkça güncellenecek. Meclis sürecinin tamamlanması ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yasalaşması durumunda, esnafın erken emeklilik hakkındaki beklentileri karşılanmış olacak. Konuyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.