AYŞE GÖRÜCÜ’NÜN EĞİTİM VE İŞ DÜNYASI BAŞARILARI: MAKİNE MÜHENDİSİNDEN YAZARLIĞA, ŞİRKET KURUCULUĞUNDAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • AYŞE GÖRÜCÜ’NÜN EĞİTİM VE İŞ DÜNYASI BAŞARILARI: MAKİNE MÜHENDİSİNDEN YAZARLIĞA, ŞİRKET KURUCULUĞUNDAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE
97 okunma

AYŞE GÖRÜCÜ’NÜN EĞİTİM VE İŞ DÜNYASI BAŞARILARI: MAKİNE MÜHENDİSİNDEN YAZARLIĞA, ŞİRKET KURUCULUĞUNDAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE

ABONE OL
Ocak 3, 2024 11:36
AYŞE GÖRÜCÜ’NÜN EĞİTİM VE İŞ DÜNYASI BAŞARILARI: MAKİNE MÜHENDİSİNDEN YAZARLIĞA, ŞİRKET KURUCULUĞUNDAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin önde gelen makine mühendislerinden biri ve “Ruhada” şirketinin kurucusu Ayşe Görücü, eğitim ve iş dünyasındaki dikkat çekici başarılarıyla ön plana çıkıyor. Kendisi aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi’nde eğitim görevlisi olarak da görev yapmaktadır.
1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Ayşe Görücü, Türkiye’nin sanayisinde önemli roller üstlendi. Petlas’ta Ankara’daki uçak fabrikasında, Bursa’daki coşkunöz firmasında ve emekli olmadan önce 7 yıl boyunca Tofaş’ta Fiat otomobilleri üretiminde görev aldı.
Emekli olduktan sonra Ayşe Görücü, uzun yıllardır hayalini kurduğu yazarlık kariyerine adım attı. İstanbul’da yaratıcı yazarlık kurslarına katılarak “Uyan Son Uyku” isimli öykü kitabını yazdı. 2019 yılında kendi şirketi olan “Rahua Real Valuable Data”yı kurarak veri bilimi alanında çalışmalara başladı.
Ayşe Görücü, aynı zamanda eğitim ve danışmanlık alanında da faaliyet gösteriyor. 2019 yılında Türkiye Mühendis Kadınlar Derneği’nin liderliğini üstlenen Görücü, gençlere yönelik eğitim ve mentorluk projelerine katkı sağlıyor. Bursa Mühendis Kadınlar Derneği üyesi olarak, kadın mühendislerin desteklenmesine odaklanan projelere liderlik ediyor.
İstanbul Kültür Üniversitesi’nde kurumsal kaynak planlaması (ERP) konusunda ders veren Ayşe Görücü, öğrencilere teknik bilgi yanında kişisel gelişim konularında da rehberlik ediyor. Aynı zamanda Bursa ve İstanbul’da liselerde düzenlenen seminerlerle gençlerle buluşuyor ve onlara yaratıcılıklarını geliştirmeleri konusunda ilham veriyor.
Görücü, gelecek hedefleri doğrultusunda Türkiye’deki gençleri desteklemeye devam etmek, kadın mühendisleri güçlendirmek ve eğitim alanında katkılarını sürdürmek istediğini belirtiyor. Onun liderliğinde gerçekleşen toplum projeleri ve eğitim çalışmalarıyla Ayşe Görücü, Türkiye’nin yaratıcı ve başarılı bireyler yetiştirmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.