AVUKAT OLMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER… SENA GÜZELDAĞ ANLATIYOR…
137 okunma

AVUKAT OLMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER… SENA GÜZELDAĞ ANLATIYOR…

ABONE OL
Haziran 13, 2023 15:33
AVUKAT OLMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER… SENA GÜZELDAĞ ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

SANA GÜZELDAĞ KİMDİR?

1993 Bursa doğumluyum, 2017’de Kadir Has Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesini okudum bitirdim başarılıyım başarıyla ardından mesleği bir fiil olarak icra etmeye başladım stajla birlikte.

Avukat olmayı nasıl karar verdiniz bir Kırılma Noktası yaşadınız mı?

Çocukluğumdan bu yana hep bana çok adil olduğumu söylenirdi bir oyun oynarken bile herkese eşit payda şeyler dağıtılacaksa dağıtırdım. Hep böyle içimde bir adalet duygusu adil duygusu vardı ve ailem de hep derdi ki; bir şeyleri çok net ve çok uzun anlatırdım kesin avukat olacak çenesi de var diye çok fazla belki bilinçaltıma işlendi. Bu sebeple de başka bir mesleğe yönelmedim açıkçası. Tabii ki de fırsatlar çıktı güzel puanlar aldım farklı meslekler de seçebilirdim ama Hukuk Fakültesinde kendimi hayal ettim ve orada aidiyet hissettiğim için de bu şekilde hukuk yolculuğum başladı.

Verdiğiniz hizmetlerden çalışma alanlarınızdan bahseder misiniz?

Tabii ki Nesrin Hanım. Benim aslında iş hayatım staj döneminde başlado. Her türlü davayı alan bir büroyada staj görmüştüm ve ben de dedim ki herhangi bir konuda uzmanlaşmaktansa ceza davaları, hukuk davaları, ticari davalar, bunların hepsini görmek, deneyimlemek, araştırmak istedim. Bu sebeple de çok çeşitli dava dosyalarımız var büromuzda. Hani spesifik olarak şu dosyayı alıyorum, şu dosyayı almıyorum diyen meslektaşlardan değilim açıkçası.

Peki sizin en önde gelen özelliklerini nelerdir?

Biraz böyle övünmek gibi olabilir ama gerçekten bu konuda kendimi de çok seviyorum bu özelliğimin beni güzel yerlere güzel başarıları getirdiğini de hissediyorum. Ve onun bilincindeyim dürüst olmak istiyorum burada, şahsî duygularını katmadan tamamen dilediğiniz gibi objektif olarak işini sürdüren bir insanım normal hayatımda da böyleyim gerçekten kendimi çok övmek gibi olmasın her konuda her mecrada maalesef yaşıyoruz. Ben gençlere de bunu söylüyorum,doğru yaşamak, dürüst yaşamak, güvenilir olmak size her zaman artılar katacaktır. Her zaman böyle genç kitlelere konuşuyorum; abla ben hukuk okumak istiyorum ama yalan söylemek istemiyorum vesaire… Diyorum ki doğru ve dürüst mesleğini icra edersen zaten hiçbir şekilde, hiçbir alanda, hiçbir yerde yalana zaten yer vermeyeceksin.

ÇOK DAHA FAZLASI BUSINESS CHANNEL’DA…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.