AKADEMİSYEN YAZAR NILÜFER ÇEKEN ÖZBAY’IN YAZARLIK KARİYERİ VE HAYATI HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER!
  • Business Channel Turk
  • Yaşam
  • AKADEMİSYEN YAZAR NILÜFER ÇEKEN ÖZBAY’IN YAZARLIK KARİYERİ VE HAYATI HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER!
174 okunma

AKADEMİSYEN YAZAR NILÜFER ÇEKEN ÖZBAY’IN YAZARLIK KARİYERİ VE HAYATI HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER!

ABONE OL
Mart 28, 2024 12:36
AKADEMİSYEN YAZAR NILÜFER ÇEKEN ÖZBAY’IN YAZARLIK KARİYERİ VE HAYATI HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vize, Kırklareli doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Nilüfer Çeken Özbay, akademisyenlik ve yazarlık kariyerinde öne çıkan isimlerden biri haline geliyor. Özbay, son yıllarda yazarlık alanında yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekiyor.

Özel sektörde yaklaşık 10 yıl çalıştıktan sonra kamu kuruluşunda akademisyen olarak görev alan Özbay, yazma tutkusunu çocukluk yıllarından beri taşıyor. Halkla ilişkiler alanında uzmanlaşmış olan Özbay, metinlerle olan ilişkisini iş hayatına da yansıtarak, yazma eğilimini sürekli kılmıştır.

Yazarlık serüvenine 2012 yılında adım atan Nilüfer Çeken Özbay, 2019’dan itibaren daha aktif bir şekilde bu alanda çalışmalarını sürdürüyor. Özbay’ın kitapları arasında öne çıkanlar arasında “11 Kadın Yazar” kolektif kitabı, “Kadınların Yüzü” dijital dergide yer alan öyküler ve “Cumhuriyetin 100 Yılında 100 Kadın Yazar” eserindeki öyküsü bulunuyor.

Akademik ve edebi çalışmalarıyla adından söz ettiren Nilüfer Çeken Özbay, genç yazarlara ve okuyuculara ilham olmaya devam ediyor. Gelecek planlarında kendi öykü kitabını yayınlamak ve toplumsal bilinçlenmeye katkıda bulunmak gibi hedefler bulunan Özbay, yazma tutkusunu sürdürülebilir bir başarıya dönüştürmek için kararlı adımlarla ilerliyor.

Nilüfer Çeken Özbay’ın yazarlık ve akademisyenlik alanındaki başarıları, gençler ve kadınlar başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerine ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.